Natrhejte si venku tyto listy: Bojují proti cukrovce a mají dezinfekční vlastnosti

Moruše dokáže úžasné věci. Její listy jsou plné látek, které dokážou léčit různé nemoci. Pozadu nezůstávají ani plody, které například pomáhají proti zácpě.

Plody moruše na větvi s listy i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Roste ve vašem okolí moruše? Potom máte na dosah báječný a účinný lék na lehkou formu cukrovky. Koncentrovaný nálev z jejích listů totiž dokáže snížit hladinu cukru v krvi, takže při jejím chorobném trvalém zvýšení to může být jeden z přírodních léků, které můžete vyzkoušet.

Morušový nálev proti cukrovce

Morušové listy v sobě mají látky, které jsou schopné v lidském těle snížit hladinu cukru v krvi. Také mají dezinfekční vlastnosti. Jak potvrzuje také web Healthline, morušové listy dále obsahují třísloviny, kyselinu listovou, arginin, betakaroten a kyselinu octovou. Její plody jsou podobně zdravé – jak píše web WebMD, najdete v nich organické kyseliny, zdravé sacharidy, pektiny, vitamín C a minerály. Ve velkém množství mají projímavé účinky. Více se o moruši dozvíte na JakZdravě v samostatném článku.

Recept na nálev z morušových listů

V boji proti cukrovce se vám bude hodit následující recept na nálev z listů moruše. Příprava je velmi jednoduchá a nezabere vám moc času.

Co budete potřebovat pro přípravu nálevu?

  • 1 lžíci listů moruše
  • a 1 šálek vody.
Listy a plody moruše iZdroj fotografie: Pixabay
Moruše může být krásný velký strom, ze kterého využijete plody i listy.

Zalijte listy horkou vodou a postupujte stejně, jako kdybyste připravovali čaj. Nechte louhovat 15-20 minut. Pokud chcete tento nálev použít jako kloktadlo proti aftům nebo zánětu dásní, připravte si odvar ze dvou lžic listů, aby měl patřičnou sílu. Jako kloktadlo při stomatitidě báječně funguje také šalvěj, jak psala v minulosti naše redakce.

Aplikace a dávkování:

Doporučená denní dávka jsou 2-3 šálky.

5 varovných příznaků cukrovky, které mají lidé tendenci přehlížet nebo bagatelizovat. Pozor na chrápání

Další stavy, kdy se doporučuje moruše

Moruše podporuje krvetvorbu. Jak již bylo zmíněno, dokáže zredukovat vysokou hladinu cukru v krvi, snižuje cholesterol a triglyceridy. Lidové léčitelství doporučuje používat moruši při horečkách, revmatismu a pro detoxikaci a podporu činnosti jater. Kromě toho je moruše plná antioxidantů a beta-karotenů, takže vám pomůže k mladistvé pleti a vynikajícímu zraku.

Jak používáte moruši vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články