Koupel v octové lázni podpoří zdraví pokožky nohou

Mozoly, zrohovatělá kůže, přesušená pokožka a zápach – to jsou nejčastější problémy spojené s nohami. Naučte se o ně správně pečovat, máte jenom jedny.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Trápí vás suchá a zrohovatělá pokožka na nohou? Vyzkoušejte octovou lázeň. Navíc vám nohy v teplé lázni mohou pomoci očistit také celé tělo a mysl, čímž se vám zlepší i celkové zdraví. Nebo alespoň tak to podle čínské reflexologie funguje. Minimálně vám octová lázeň pomůže ozdravit nohy. Podle dietetičky Ansley Hill je třeba o nohy dbát, však je každý den používáte, vystavujete mikrobům a paříte v botách. Po lázni je budete mít zase jako nové, uvidíte.

Jablečný ocet k obnově kůže

Jablečný ocet v sobě má obsaženy biologicky aktivní sloučeniny, které ničí bakterie a mikroorganismy. Je to jeden z nejlepších přírodních prostředků k léčbě infekcí nohou, plísní, pro odstranění mozolů a hrubých, suchých pat. Také si poradí i s nepříjemným zápachem, který výše zmíněné problémy ve většině případů doprovází.

Jak na koupel v jablečném octě

Připravit si koupel pro nohy není vůbec nic těžkého. Stačí si ohřát vodu a ještě horkou ji nalít do lavóru. Přidejte sklenici jablečného octa a šup s nohama dovnitř. Můžete přidat pár kapek esenciálního oleje s vaší oblíbenou vůní, abyste své nohy provoněli. Nechte si nohy hýčkat v lázni půl hodiny, poté je osušte. Tento postup provádějte jednou týdně.

Doplňující péče o kůži nohou

Jestliže máte skutečně hodně tvrdou kůži na nohou, případně hrubé mozoly, nechte ve stejném poměru jablečného octa a vody nohy máčet 45 minut. Potom je lehce osušte a použijte pemzu na obzvlášť zrohovatělá místa. Po pemzování je dobré natřít nohy hydratačním krémem. Krém použijte i v případě, že trpíte suchou kůží nohou. Nejlépe vaši kůži zjemní krémy s obsahem urey.

Ženské nohy v luxusním lavóru s plovoucími květy iZdroj fotografie: Freepik

Modifikace octové koupele

Existují různé varianty koupele pro nohy v jablečném octě. Liší se podle toho, čeho chcete dosáhnout, ale v základu jde stále o blaho vašich nohou. K doplnění hořčíku se nejčastěji jablečný ocet kombinuje s epsomskou solí a mořskou solí, může se přidávat také jedlá soda, která se často používá k péči o nohy. Narazit můžete také na hliněnou koupel, kdy se přidává do koupele bentonitový jíl. Velmi netradiční, ale poslední dobou hodně oblíbená, je koupel nohou s přidáním ústní vody.

Jakým způsobem a jak často pečujete o své nohy vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články