Pomocník proti otokům nohou, který účinkuje okamžitě: Chce to jen 2 suroviny

Pokud vás často trápí oteklé nohy, měli byste se co nejrychleji zaměřit na tyto tipy. Stačí je aplikovat do života a brzy vám bude opět lépe.

Petrželová nať focená shora i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Otoky nohou patří mezi nejčastější problémy vůbec. Pokud se s nimi potýkáte i vy, například po dlouhé jízdě v autě nebo sezení za počítačem, nemusíte však nutně užívat léky nebo jiné komerční prostředky. Skvěle se dle lékařky Poonam Sachdev osvědčila například petrželka, která nabízí nespočet zdravotních přínosů a pomůže otravné příznaky rychle odstranit. 

Oteklé nohy mohou mít řadu příčin 

Jednou z nejčastějších příčin otoku nohou bývá nedostatečná konzumace vody, která paradoxně způsobuje to, že tělo začíná zbylé tekutiny ukládat do různých částí těla. To může zahrnovat i oblast chodidel, přičemž situace může být ještě horší, pokud málo chodíte. Vaše nohy totiž potřebují pravidelný pohyb a v případě, že celý den sedíte, může vlivem gravitace neustále docházet k hromadění přebytečných tekutin právě tam.

Otok nohou iZdroj fotografie: Depositphotos
S otoky nohou vám dokáže pomoci správná prevence a čaj z petrželky

Oteklé nohy mnoho lidí zaznamenává také po delším výletu, například v letadle či autě, kde musí taktéž delší dobu sedět. V tomto případě by však měl problém zmizet již během několika hodin poté. Pokud by vás však místo začalo i bolet, raději se rychle poraďte s odborníkem v nejbližší nemocnici – jak totiž uvádí server Healthline, mohlo by se jednat o příznak krevní sraženiny.  

Otok na noze způsobený trombózou

Bolesti v končetinách, otoky, slabost: I tak se projevuje žilní trombóza

S oteklýma nohama vám dokáže pomoci i tento účinný nápoj, který nabízí řadu dalších zdravotních přínosů pro lidské tělo. Stačí si nasekat čtvrt šálku čerstvé zelené petrželky, tu poté spařit šálkem horké vody a nechat ji zhruba 5 minut odstát. Nakonec už jen tekutinu přeceďte a poté ji zatepla pijte bez ochucení. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech této úžasné bylinky a proč byste ji měli zařadit do jídelníčku.

Jak proti oteklým nohám bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články