Máte na zadku pupínky? Nezdá se to, ale může jít o zásadní problém

Problémy intimního charakteru mají lidé tendenci odkládat z ostychu před očima lékaře. Ale právě lékař je tu od toho, aby vaše hýždě prohlédl a doporučil vám léčbu.

Ženský zadek v kalhotkách i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jestli se vaše pozadí hemží pupínky, nemusí to být nic závažného. Pokud vás ale obtěžují, svědí a bolí, pak je to problém. Bude potřeba zjistit, jakého charakteru vyrážka je a dost možná budete muset jít ukázat kůži vaší zadnice dermatologovi. Ne každému je to příjemné, vystrkovat zadek na lékaře. Podívejte se tedy napřed, jaké možnosti přicházejí v úvahu.

Je to malé a svědí to

Malé červené puchýřky, které mohou svědit, mohou být zaviněny obyčejným zapařením. Neprodyšné prádlo či nerovnováha bakteriální flóry na kůži, jak upozorňuje web Healthline, tomu jen přispívá. Tento problém se vám nemusí podařit zcela odstranit, ale příznaky a svědění se dá jistě zmírnit. Plus použít opatření jako je například vzdušné prádlo z přírodních materiálů, které už pomohlo zmírnit nejeden ekzém.

Odlupující se kůže

Vyrážka, která svědí, a navíc se odlupuje, už může znamenat problém. Často se takto projevuje plísňová infekce, jak upozorňuje web MedicalNewsToday. Naprosto běžně se s ní setkáte na místech, kde dochází k častému pocení, je tam teplo, vlhko a tma. Zadek přece jen dlouhodobě světlu nikdo nevystavuje.

Za odlupováním kůže může stát také lupénka (psoriáza). Její léčba patří do rukou odborníka co nejdříve, aby se nemoc nerozšiřovala a začala se léčit v počátcích. Jak poznat lupénku jsme na JakZdravě v minulosti popisovali.

Žena focená zezadu ve spodním prádle iZdroj fotografie: Freepik
Pupínky na zadku jsou nepříjemné. Částečnou prevencí je prodyšné prádlo z přírodních materiálů.

Akné na hýždích

Naprosto běžně se může na hýždích objevit zánět chlupových váčků. K zadření chloupků může dojít i kvůli tření těsných kalhot z tvrdého materiálu, a to nejen na zadku, ale třeba také na bocích. Pomoci si můžete běžnými prostředky na akné. Fungují i některé lidové metody, o kterých naše redakce v minulosti psala.

jatra

Ekzém, svědivá pokožka a vazodilatace: Pravděpodobně jde o onemocnění jater

Svědění konečníku

Pokud vás svědí anální otvor, mohou za tím být počínající hemoroidy, případně roupy. V obou případech se návštěvě lékaře nevyhnete, ale budiž vám útěchou, že vám pomůže nepříjemný problém vyřešit.

Ostych stranou. Jak vypadá vaše pozadí? Je s pupínky nebo bez?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články