Proč je důležité vypít ráno sklenici vody: Podpora trávicího systému je jen jednou z výhod

Obyčejná voda je nejpřirozenějším a nejzdravějším nápojem, který si můžete ráno dát. Získáte jen výhody. Trápí-li vás nějaké potíže, sklenice vody po ránu může být řešením.

i Zdroj fotografie: Ka23 13 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Přibližně 60 % vašeho těla je složeno z vody. Proto není divu, že je voda nejdůležitější prvek pro správné fungování organismu. Obecně platí, že byste měli vypít 2-3 litry tekutin za den. Zdravotní sestra a dietetička Adda Bjarnadottir ale podotýká, že příjem tekutin závisí také na věku, aktivitě, váze, okolní teplotě a individuálních potřebách daného člověka. Přesto minimum vaší denní spotřeby by se nemělo dostat pod 1,5 litru tekutin.

Proč voda a proč ráno?

I když v noci spíte, vaše tělo pracuje dál. Pracuje sice ve svém úsporném režimu, ale i tak dochází ke spotřebě vody. Proto byste se měli hned ráno napít vody, abyste tělu dodali po noci ztracené tekutiny.

Rozjezd pro trávení

Sklenice vody na lačný žaludek pomůže zlepšit a zefektivnit metabolismus. Nejen, že pošťouchne trávení, ale dostatek tekutin v těle vám pomůže vyhnout se zácpě. Tím získáte dobrý pocit z úspěšného vyprázdnění a zlepší se i zdraví vašich střev.

Hubnutí se sklenicí vody

Rozhýbaný metabolismus lépe a rychleji spaluje tuky, včetně těch, které si tělo uložilo na horší časy. Pokud se snažíte dosáhnout výrazného úbytku na váze, sklenice vody na lačný žaludek vám s tím rozhodně pomůže. Některé typy diet jsou dokonce na popíjení vody založené, tak proč tuto jednoduchou metodu nezkusit?

Sklenice vody v ženských dlaních s bíle nalakovanými nehty iZdroj fotografie: Freepik

Více energie po ránu

Myslíte si, že vás ráno povzbudí jenom silná káva? Omyl. Sklenice studené vody má po probuzení stejný účinek, jako rámusící budík vedle vaší hlavy. S tím rozdílem, že není tak otravná. Nejenže vás probudí, ale vlije vám do žil novou energii, takže se budete cítit svěží a plní života.

Pro krásu pijte vodu

Chcete-li mít krásnou a pružnou pleť, musíte ji hydratovat. A to nejen krémem, ale hlavně vnitřně. Voda pomáhá regenerovat pokožku a podporuje produkci nových buněk. Takže až se pro krásu dostatečně vyspíte, nezapomeňte to vše završit sklenicí vody. Jestli toužíte po ještě větší kráse, můžete vyzkoušet domácí detoxikaci pleti pomocí vody a černého uhlí.

Kterým nápojem vítáte nový den vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům