Proč je důležité vypít ráno sklenici vody: Podpora trávicího systému je jen jednou z výhod

Obyčejná voda je nejpřirozenějším a nejzdravějším nápojem, který si můžete ráno dát. Získáte jen výhody. Trápí-li vás nějaké potíže, sklenice vody po ránu může být řešením.

i Zdroj fotografie: Ka23 13 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Přibližně 60 % vašeho těla je složeno z vody. Proto není divu, že je voda nejdůležitější prvek pro správné fungování organismu. Obecně platí, že byste měli vypít 2-3 litry tekutin za den. Zdravotní sestra a dietetička Adda Bjarnadottir ale podotýká, že příjem tekutin závisí také na věku, aktivitě, váze, okolní teplotě a individuálních potřebách daného člověka. Přesto minimum vaší denní spotřeby by se nemělo dostat pod 1,5 litru tekutin.

Proč voda a proč ráno?

I když v noci spíte, vaše tělo pracuje dál. Pracuje sice ve svém úsporném režimu, ale i tak dochází ke spotřebě vody. Proto byste se měli hned ráno napít vody, abyste tělu dodali po noci ztracené tekutiny.

Rozjezd pro trávení

Sklenice vody na lačný žaludek pomůže zlepšit a zefektivnit metabolismus. Nejen, že pošťouchne trávení, ale dostatek tekutin v těle vám pomůže vyhnout se zácpě. Tím získáte dobrý pocit z úspěšného vyprázdnění a zlepší se i zdraví vašich střev.

Hubnutí se sklenicí vody

Rozhýbaný metabolismus lépe a rychleji spaluje tuky, včetně těch, které si tělo uložilo na horší časy. Pokud se snažíte dosáhnout výrazného úbytku na váze, sklenice vody na lačný žaludek vám s tím rozhodně pomůže. Některé typy diet jsou dokonce na popíjení vody založené, tak proč tuto jednoduchou metodu nezkusit?

Sklenice vody v ženských dlaních s bíle nalakovanými nehty iZdroj fotografie: Freepik

Více energie po ránu

Myslíte si, že vás ráno povzbudí jenom silná káva? Omyl. Sklenice studené vody má po probuzení stejný účinek, jako rámusící budík vedle vaší hlavy. S tím rozdílem, že není tak otravná. Nejenže vás probudí, ale vlije vám do žil novou energii, takže se budete cítit svěží a plní života.

Pro krásu pijte vodu

Chcete-li mít krásnou a pružnou pleť, musíte ji hydratovat. A to nejen krémem, ale hlavně vnitřně. Voda pomáhá regenerovat pokožku a podporuje produkci nových buněk. Takže až se pro krásu dostatečně vyspíte, nezapomeňte to vše završit sklenicí vody. Jestli toužíte po ještě větší kráse, můžete vyzkoušet domácí detoxikaci pleti pomocí vody a černého uhlí.

Kterým nápojem vítáte nový den vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články