Už žádný vysoký krevní tlak: Jeden recept a utrpení je pryč

Vysoký krevní tlak je bezpochyby velkým problémem dnešní doby. Dříve, než začnete užívat léky, zkuste nějaký z následujících receptů.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Vysoký krevní tlak neboli odborně hypertenze patří mezi nejvýraznější civilizační onemocnění dnešní doby. Jeho problémem je především fakt, že se jedná o rizikový faktor pro srdečně-cévní onemocnění. Pokud byl odhalen a diagnostikován problém s vysokým krevním tlakem, je nutné ho brát v potaz. Jestliže se tak neděje, může to způsobit následky na cévách, srdci i dalších orgánech. Ovšem jeho léčba je doživotní a v některých případech i poměrně drahá. Dříve, než se odevzdáte do rukou farmakologických výrobků, zkuste domácí recepty.

Zákeřný vysoký krevní tlak

Pod vysokým krevním tlakem může být podepsána dědičná tendence, ale u 90 % případů také nezdravý životní styl. U zbylých 10 % jsou za vysoký krevní tlak zodpovědné jiné nemoci. Problémem vysokého krevního tlaku je bezpochyby poměrně často pozdní diagnostika. Příznaky tohoto onemocnění totiž často chybí nebo jsou velice nespecifické. Často se na tento problém přijde až ve chvíli, kdy se vyskytnou dlouhodobé následky. Ale někdy může být pozdě, zejména pokud způsobí mrtvici či infarkt.

Recept na vysoký krevní tlak – jehličí a šípky

Kromě léků je i v dnešní době možné vyzkoušet domácí a přírodní recepty, které leckdy mohou pomoci stejným způsobem a zároveň tolik nezatěžují tělo. Připravte si 5 lžiček jehličí, 2 lžičky šípků a slupek cibule. Veškeré ingredience vložte do hrnce, zalijte litrem vody a vařte. Povařte alespoň 10 minut, nechte vychladnout, sceďte a přelijte do skleněné láhve. Pijte, pokud máte žízeň, po dobu 4 měsíců, po 2 dnech připravte vždy nový odvar.

iZdroj fotografie: Flickr

Pomůže i oves

Kromě výše zmíněného receptu lze vyzkoušet i další léty osvědčené receptury. Budete potřebovat 50 gramů neočištěného ovsa. Nejprve ho omyjte, poté vodu slijte a následně uvařte v 5 litrech vody. Až projde směs varem, vypněte ohřev a nechte ji stát na plotně po dobu 4 hodin. Pak přidejte 80 gramů kořene kostivalu lékařského, směs znovu přiveďte k varu, opět stáhněte z ohně a nechte stát další 2 hodiny. Na závěr přidejte 30 gramů medu. Pijte třetinu hrnečku po dobu 2 až 3 týdnů. Nejen, že se vám normalizuje krevní tlak, ale také se vám sníží cholesterol.

Účinná tinktura nejen z heřmánku

Stejně účinná jako výše zmíněné recepty je v boji s vysokým krevním tlakem i tinktura. Ta je složena z heřmánku, slaměnky žluté, třezalky tečkované, jahody a z pupenů břízy. Od všech vyjmenovaných bylinek si připravte stejné množství. Poté je smíchejte a 2 polévkové lžíce takto připravené směsi zalijte vroucí vodou. Nechte vychladnout a odstát alespoň 2 hodiny. Všechny uvedené recepty jsou přírodní a bezpečné. Pokud se ani tak vysoký tlak nezlepší, rozhodně vyhledejte lékaře a zahajte léčbu.

Co pomáhá v boji s vysokým krevním tlakem vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články