Lékařská směs ze 2 surovin: Čistí cévy, chrání srdce a spravuje cholesterol

Rozmarýn má mnoho skvělých léčivých účinků. Bezvadně ovoní víno a předá mu své léčivé schopnosti. Vám pak už jen stačí si naordinovat dvě skleničky denně.

Sklenice s bílým vínem i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Rozmarýn a víno patří mezi hlavní potraviny, které se běžně vyskytují ve středomořské stravě. Ta je považována za nejzdravější, proto není divu, že lidová medicína používá právě rozmarýn a víno při přípravě léku na kardiovaskulární systém a vysoký cholesterol. Kromě toho pomáhá upravit také krevní tlak.

Recept na lék z vína a rozmarýnu

Co budete potřebovat?

  • Pět větviček rozmarýnu
  • a bílé suché víno.

Postup přípravy receptu:

  1. Umyjte větvičky rozmarýnu a nechte je uschnout. (Čerstvé větvičky lze nahradit třiceti gramy sušených listů rozmarýnu na 1 litr vína.)
  2. Vložte je do sklenice a zalijte vínem.
  3. Uzavřete sklenici a nechte alespoň 7 dní odstát.
  4. Každý den nádobu protřepejte.
  5. Přefiltrujte víno do tmavé láhve, rozmarýn vyhoďte.

Aplikace a dávkování:

Každý den si dejte jednu skleničku léčivého vína ráno a večer. Užívejte po 30 dní a pak si dejte přestávku. Láhev skladujte na tmavém a chladném místě.

Upozornění:

Tento lék není vhodný pro lidi s vysokým krevním tlakem. Také není určen pro těhotné ženy, kojící matky a děti.

Snítky čerstvého rozmarýnu na porcelánové misce iZdroj fotografie: Pixabay
Nemáte-li čerstvý rozmarýn, můžete použít sušený. Pozor ale na poměr gramů na litr vína.

Nápoj a jeho skvělé účinky na zdraví

Rozmarýn se v lidovém léčitelství používá pro podporu krevního oběhu, jak dokládá také web Healthline. Můžete ho využít i v případě, že trpíte studenýma rukama a nohama. O tomto problému jsme na JakZdravě psali v samostatném článku.

5 domácích nápojů, které čistí tepny a zlepšují krevní oběh: Udělejte něco pro své tělo a užijte si chuť melounu či rozmarýnu

Tento nápoj dokáže snížit riziko vzniku krevních sraženin. Je to právě díky rozmarýnu a jeho aktivním složkám. Podle webu MedicalNewsToday dokáže rozmarýn pomoci s nízkým krevním tlakem a posílit imunitní systém. Kromě toho se používá k podpoře trávení. Je bohatý na antioxidanty, které snižují riziko vzniku chronických nemocí.  Rozmarýn má vliv také na spánek, jak psala naše redakce dříve.

Jaké jsou vaše zkušenosti s rozmarýnem a vínem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články