Ruský recept na bolest kloubů: Dáte si jednu lžičku a problémy mizí jako mávnutím kouzelného proutku

U bolesti kloubů vždy řešte příčinu. Od bolesti jako takové vám mohou pomoci i jednoduché domácí recepty. Tento starý ruský recept určitě stojí za vyzkoušení.

recept na bolest kloubů i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Bolesti kloubů mohou být velmi intenzivní a nepříjemné. Často se objevují u starších osob v souvislosti se stárnutím. Mohou se však objevit i dříve, například v důsledku přetížení, úrazu či onemocnění. Příčinu je třeba řešit s lékařem, který také doporučí nejvhodnější léčbu. Od bolestí samotných vám může pomoci i domácí léčba, jako třeba tento starý recept na bolest kloubů.

Recept proti bolestem kloubů

Na JakZdravě jsme s vámi již sdíleli několik receptů, jak se pomocí přírodních ingrediencí zbavit bolestí kloubů. I k přípravě tohoto starého ruského receptu budete potřebovat jen zcela běžné ingredience, které máte téměř jistě doma v kuchyni. Účinky pocítíte již po první aplikaci, obecně se však doporučuje pokračovat v léčbě dalších 5 dní. Ideální je aplikovat tuto domácí mast večer před spaním, případně i během dne, pokud pak máte možnost několik hodin odpočívat a daný kloub nenamáhat.

Ingredience:

  • 1 polévková lžíce medu
  • 1 polévková lžíce ostré hořčice
  • 1 čajová lžička jemné soli
  • 1 polévková lžíce vody

Všechny ingredience důkladně promíchejte a přendejte do uzavíratelné nádobky (například skleničky od krému). Směs naneste na bolestivé místo, přikryjte igelitovým sáčkem a převažte šátkem či obinadlem. Nechte alespoň 2 hodiny působit (můžete nechat i přes noc). Zbytek masti uchovávejte v lednici.

hořčice v misce iZdroj fotografie: Depositphotos
Hořčice má překvapivé množství zdravotních výhod

Hořice si poradí s popáleninami i bolestmi hlavy 

Nutriční specialistka Natalie Olsen, R.D. vysvětluje, že hořčice obsahuje velké množství silných antioxidantů a glukosinolátů, které pomáhají tělu v boji proti chronickým nemocem, jako je diabetes druhého typu, onemocnění srdce, a dokonce i některé druhy rakoviny. 

Je proto součástí mnoha domácích receptů. Pokud ji například při lehčích popáleninách nanesete na postižené místo, bolest se velmi rychle zmírní. Při bolestech hlavy je vhodné ji nanést na spánky a při nachlazení a bolestech v krku vám pouhá jedna čajová lžička od příznaků rychle uleví. 

Přidejte do koupele 2 lžíce hořčice, efekt vás překvapí

Med je jedním z nejstarších přírodních léků

Jak jsme na JakZdravě již mnohokrát zmiňovali, med je jedním z nejstarších a zároveň nejsilnějších přírodních léků. Jak potvrzuje nutriční expertka Marie Lorraine Johnson MS, RD, med má výrazné antibakteriální a protiplísňové účinky, posiluje imunitu i trávení, pomáhá při nachlazení a kašli, napomáhá hojení ran a má pozitivní účinky na mozek i zdraví střev. 

Jaké domácí recepty na bolest kloubů se osvědčily vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články