Lidový léčivý nápoj: Ničí psoriázu, pomáhá na vrásky a silně posiluje imunitu

Jeden z nejlepších léčivých čajů vůbec. I tak by se dal stručně charakterizovat čaj ze skalní růže. Koupíte jej ve specializovaných obchodech nebo si rostlinku můžete sami vypěstovat.

zazvorovy čaj i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud jste ještě neslyšeli o čaji ze skalní růže, je nejvyšší čas se s ním seznámit, protože má opravdu významné přínosy pro zdraví a může v mnoha ohledech zlepšit váš zdravotní stav. Dopřejte si tedy každodenní rituál s tímto lidovým léčivým nápojem a užívejte si jeho blahodárných účinků. Spíše než na kvantitu vsaďte na pravidelnost.

Čaj ze skalní růže prospěje zejména vaší psychice

Čajům jsme se na JakZdravě již hodně věnovali. Doporučovali jsme vám zelený čaj na zvýšení psychické odolnosti i podporu učení, heřmánkový čaj na uklidnění nebo ibiškový čaj na regulaci krevního tlaku. Velkým hitem posledních měsíců se staly skalní růže, které pocházejí z okolí Středozemního moře. Pěstovat je můžete i u nás, navíc si z nich můžete uvařit i léčivý čaj. Pokud jste o skalních růžích nikdy neslyšeli, jednoduše je shrnují například autoři z DigiComply, kde vysvětlují, že skalní růže jsou doplňkem stravy z květu rostliny Cistus ladanifer. 

Z těchto květů se pak vyrábí čaj, který se používá převážně ke snížení stresu a úzkosti, zlepšení spánku a posílení imunitního systému. Odborníci z WebMD dodávají, že se jedná o jednu z častých přísad do Bachových kapek (například právě těm na uklidnění a proti stresu). Záběr výjimečného čaje ze skalní růže je však ještě o něco širší:

skalní růže iZdroj fotografie: Freepik
Skalní růže je krásnou i mocnou bylinkou.
  • Posiluje imunitu: Skalní růže je rostlina, která pomáhá posilovat imunitu a chrání před chřipkou a dalšími infekcemi.
  • Čistí tělo od toxinů: Skalní růže odstraňuje těžké kovy a toxiny. Doporučuje se proto kuřákům a lidem žijícím ve městech silně znečištěných smogem.
  • Zbaví vás oxidantů: Obsahuje mnoho antioxidantů, které neutralizují volné radikály a přispívají k celkovému zdraví.
  • Prospívá pleti: Růže skalní pomáhá předcházet stárnutí pleti a úspěšně bojuje proti akné. Má pozitivní účinky i na kožní onemocnění, jako je lupénka (psoriáza) a lupy.
Rostlina aloe vera focená shora

Domácí lék roku: Odstraní ekzém, psoriázu, houby a jiné problémy s pokožkou a vlasy

Důležitá je pravidelnost

Stejně jako i u jiných čajů, které jsme na JakZdravě dříve doporučovali, i u tohoto platí, že jednorázové vypití tohoto nápoje vás žádných obtíží nezbaví. Aby byla změna trvalejšího rázu (například v případě úzkostí) či viditelná (u kožních problémů), je potřeba pít čaj ze skalní růže pravidelně. Nemáme tím samozřejmě na mysli, že jí musíte vypít obrovské množství, ale skutečně jen pravidelnost. Pak se teprve mohou plně rozvinout její léčivé vlastnosti.

Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto čajem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články