Směs starých Indů: Stačí jediná lžička a játra budou znovu čistá a zdravá

Jen málokterá směs má tak široké využití jako kombinace citronové šťávy a olivového oleje. Podpoří imunitu a trávení, posílí i játra a srdce.

Olivový olej s citronem i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Tradiční léčba je mnohdy účinnou a levnou alternativou k průmyslově vyráběným lékům. Jednou z jejích nesporných výhod je absence vedlejších účinků a tudíž i možnost dlouhodobého užívání. Směs citronové šťávy a olivového oleje je oblíbený přírodní lék, původem ze staré Indie, který je známý pro své různorodé zdravotní přínosy. 

Směs citronové šťávy a olivového oleje má množství zdravotních přínosů

Tato kombinace dvou přírodních ingrediencí může přinést několik výhod pro tělo díky bohatému obsahu vitamínů, minerálů a antioxidantů. Obě složky jsou dlouhodobě ceněné jak samostatně, tak v kombinaci a recept zdomácněl i v našich krajích. I na JakZdravě jsme ji již několikrát doporučovali, například na posílení nehtů či zlepšení trávení a funkce některých vnitřních orgánů. Možnosti využití jsou však daleko širší.

Detoxikace těla a posílení jater

Citronová šťáva je známá svými detoxikačními vlastnostmi. Pomáhá vyplavovat toxiny z těla a podporuje činnost jater, což je hlavní detoxikační orgán. Olivový olej zase obsahuje zdravé tuky, které podporují metabolismus a pomáhají tělu lépe zpracovávat a odstraňovat škodliviny.

Posílení imunitního systému

Citronová šťáva je bohatá na vitamín C, který, jak potvrzuje nutriční specialistka Helen West, RD, je pro správnou funkci imunity klíčový. Pravidelná konzumace této směsi tak pomáhá zvýšit odolnost vůči nachlazení a infekcím. Olivový olej obsahuje antioxidanty, které taktéž podporují imunitu a chrání tělo před poškozením volnými radikály.

směs olivolého oleje a citronové šťávy proti nachlazení iZdroj fotografie: Pixabay
S touto směsí je na vás nachlazení krátké

Podpora zdravé pokožky

Kombinace vitamínu C z citronové šťávy a antioxidantů z olivového oleje může pomoci zlepšit zdraví pokožky. Jak Jsme již na JakZdravě zmiňovali, vitamín C podporuje tvorbu kolagenu, což zlepšuje pružnost pokožky a zmírňuje vrásky. Olivový olej zase hydratuje pokožku a chrání ji před vysoušením. Pro tento účel použijte směs jako pleťovou masku.

Zlepšení kardiovaskulárního zdraví

Olivový olej je bohatý na mononenasycené mastné kyseliny, které pomáhají snižovat hladinu špatného (LDL) cholesterolu a zvyšovat hladinu dobrého (HDL) cholesterolu. Citronová šťáva zase obsahuje flavonoidy, které přispívají ke zlepšení krevního oběhu a snížení krevního tlaku.

Plody aronie na větvích s listy

Čistí játra, krev, cévy a srdce: Aronie je zázrak, na který se bohužel často zapomíná

Protizánětlivé účinky

Olivový olej obsahuje oleocanthal, který má protizánětlivé vlastnosti podobné ibuprofenu. Jak vysvětlují odborníci z Healthline, pravidelná konzumace směsi citronové šťávy a olivového oleje může pomoci snižovat záněty v těle, což je důležité pro prevenci chronických onemocnění, jako jsou například artritida, onemocnění srdce či Alzheimer.

K čemu dalšímu užíváte tuto směs vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články