Silná směs 2 složek: Vyčistí vaše játra a budete se cítit zdravější

Játra jsou důležitý orgán, který stojí v první obranné linii, když do těla dorazí škodlivé látky. Bez nich by se toxiny vrhly rovnou na zdravé buňky a způsobily by vám velké potíže.

Znázornění uložení jater v těle i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Vypadáte starší, než je váš skutečný věk? Mohou za to škodlivé látky a volné radikály, které se vám hromadí v těle. Když máte volných radikálů nadbytek, poškozují zdravé buňky. Navíc k sobě volné radikály navazují molekuly kyslíku. Tím se proces stárnutí značně urychluje a vaše zdraví je ohroženo vznikem chronických nemocí na podkladě poškození buněk.

Vsaďte na játra

Játra pomáhají volné radikály neutralizovat a odstraňovat škodlivé látky z těla. Játra vás chrání před poškozením buněk, které by jinak volné radikály způsobily. Proto je důležité udržovat si játra v dobrém stavu. Pokud se stane, že játra nestíhají odstraňovat škodliviny, pak je nutné jim pomoci.

Recept na jednoduchou očistnou směs

Co budete potřebovat?

  • 1 polévkovou lžíci olivového oleje
  • a 1 čajovou lžičku citronové šťávy.

Postup přípravy receptu je skutečně jednoduchý. Smíchejte ingredience a užívejte každé ráno.

Olivový olej v miskách a citron iZdroj fotografie: Freepik
Olivový olej s citronem vytváří super zdravou směs, která podpoří činnost jater

Účinky olivového oleje

Olivový olej patří k nejzdravějším olejům vůbec. Používá se nejen při čištění jater, ale také, jak uvádí web Healthline, pomáhá jako domácí lék na vysoký krevní tlak a cholesterol. Když ho budete užívat pravidelně, pomůže vám proti zánětlivým procesům v těle. Ty mohou například za bolesti hlavy, mozkovou mlhu, únavu a bolesti zad. Olivový olej je skvělý lék proti těmto zdravotním problémům, jak jsme na JakZdravě již informovali.

detoxikační kúra

Desetidenní detoxikace od cukru jako restart pro vaše zdraví. Budete v šoku, co se za tu dobu stane s vaším tělem

Citron proti volným radikálům

Citronová šťáva obsahuje velké množství vitamínů a pomáhá posilovat imunitní systém. Citron je plný antioxidantů, které ničí volné radikály, ještě než stihnou nadělat v těle škody. Dietetička Helen West dodává, že citron je skvělý doplněk při hubnutí. Dále pomáhá v prevenci anémie a ledvinových a močových kamenů. Může pomoci také při únavě. Kromě detoxikace organismu se citron hodí k pročištění tepen, jak psala naše redakce již dříve.

Jaký je váš recept na podporu jaterních funkcí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články