Od té doby, co jím tuto směs, jsem nebyla nemocná. Jen pár surovin a nemoci se mi vyhýbají obloukem

Zázvor, med a citron – to by mohla být vítězná kombinace proti běžným respiračním nemocem. Podpořte nápojem z těchto surovin svou imunitu během zimního období.

Kašlající muž s hrnečkem v ruce i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Zbavte se otravné rýmy a kašle pomocí jednoduché směsi, která nejen léčí, ale také v zimních dnech příjemně zahřeje celé tělo. Pokud tento nápoj budete pít pravidelně, možná nebudete muset dlouho navštěvovat lékaře. Kromě preventivních prohlídek, samozřejmě, protože na ty se vyplatí chodit každoročně.

Nápoj proti kašli a rýmě

Co budete potřebovat?

  • Citron,
  • zázvor,
  • med
  • a vodu.

Postup přípravy receptu:

  1. Citron můžete odšťavnit, jako kdybyste si připravovali normální citronádu. Lepší je využít i bílou dužninu tak, že citron omyjete, usušíte a oloupete z něj struhadlem kůru. Potom ho nakrájíte i s bílou dužninou a vložíte ho do mixéru.
  2. Kořen zázvoru oloupejte a nakrájejte si z něj dva až tři kroužky. Přidejte do mixéru k citronu.
  3. Do mixéru přidejte trochu vody a rozmixujte přísady.
  4. Hotový nápoj přelijte do sklenice a doplňte po okraj vodou.
  5. Přidejte lžíci medu a promíchejte.

Aplikace a dávkování:

Tento nápoj se pije ráno, jedna sklenice.

Zázvor, med a citron v miskách na stole iZdroj fotografie: Freepik
Zázvor, med a citron jsou skvělí bojovníci proti nachlazení.

Zázvor – zázrak proti nachlazení

Jak uvádí web Healthline, zázvor pomáhá v boji proti bakteriálním i houbovým infekcím. Kromě toho se používá při nevolnostech, ať už se jedná o ranní nevolnosti, kinetózu (nevolnost způsobená pohybem, například cestováním v autě) nebo nevolnost po chemoterapii. Zázvor funguje také v prevenci klasických respiračních nemocí, obsahuje hodně antioxidantů a protizánětlivé látky. Připravit se z něj dá i chutný zázvorový čaj, o kterém si můžete přečíst více na našich stránkách.

4 přírodní antibiotika zastaví nachlazení, kašel i chřipku. Zapomeňte na léky, suroviny ze spíže vás postaví opět na nohy

Citron doporučují i lékaři

Není náhodou, že čaj s citronem vám doporučí při nachlazení i mnoho lékařů. Citrony obsahují velké množství vitamínu C, který je silný antioxidant a pomáhá tělu vypořádat se s nemocemi. Hlavně ho lze při virózách využít jako užitečnou podpůrnou léčbu. Dietetička Helen West dodává, že citrony obsahují kyselinu citronovou, která pomáhá předcházet vzniku močových kamenů. O tom, jak poznáte ledvinové a močové kameny, psala naše redakce již dříve.

Co používáte při nachlazení jako domácí lék vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články