Proč spát s polštářem mezi nohama: Zlepší držení těla, uleví i od bolesti zad

Bolavá záda trápí velkou část populace. V některých případech je k účinné pomoci jenom malý krůček. Třeba jiná poloha během spánku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Spánkové návyky hrají významnou roli v tom, jak se budete ráno po probuzení cítit. Bolest zad může souviset s nesprávnou spánkovou polohou. Přitom pomoc je velmi snadná. Zdravotní sestra Jenneh Rishe říká, že během spánku dochází ke špatné poloze zad a páteře, což se projevuje právě bolestí zad po probuzení. Přitom stačí nohy správně vypodložit polštářem a bolest zmizí.

Polštář mezi nohy a bude po bolesti

Pokud vás záda bolí z důvodu špatného držení těla, pak vám pomůže dát si na spaní mezi nohy polštář. Ten odlehčí pánvi a zabrání nočnímu otáčení a kroucení s páteří. Všimněte si, že bez polštáře mezi koleny mají záda a boky tendence se kroutit. Vypodložení se polštářem výrazně snižuje bolesti způsobené vyhřezlou ploténkou a ischiasem, a také snižuje napětí zanícených vazů a svalů. Spěte bez bolesti, probudíte se pak mnohem odpočatější.

Pomoc při správném držení těla

Pokud spíte v noci ve špatné poloze pravidelně, může dojít k přestavbě páteře, což se projeví na vadném držení těla. Abyste se tomuto problému vyhnuli, dávejte si na noc mezi nohy polštář. Ten udrží vaši páteř v přirozené pozici a zajistí vám správné držení těla.

Pohodlí pro těhotné

Spánek se v pokročilých stádiích těhotenství stává značně nepohodlným. Je jedno, jestli budete spát na levém nebo pravém boku, abyste si zajistili pohodlí, vložte si mezi nohy polštář. Uvidíte, že se vám bude spát o mnoho lépe. Také to uleví vaší páteři a poleví bolesti zad.

iZdroj fotografie: Freepik

A když spíte na zádech?

Jestli spíte na zádech, nevadí. Podložte si kolena polštářem. Tato poloha by vám měla ulevit od bolesti zad a kyčlí. Páteř se nebude zatěžovat a ohýbat, protože polštář pod koleny pomůže rozložit rovnoměrně tělesnou váhu na záda. Také vám to zabrání se ve spánku neklidně převracet a sklouzávat zpátky k naučené nesprávné spánkové poloze.

Mít koho obejmout

Takový polštář se kromě úpravy spánkové polohy hodí také k objímání. Je dokázáno, že objetí uklidňuje a uvolňuje stres. Jak fyzický kontakt s člověkem, tak se zvířetem nebo prostě polštářem či plyšákem. Některým lidem pomáhá objetí polštáře nebo přikrývky omezit hlasité chrápání.

Jaká je vaše oblíbená pozice na spaní?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články