Snižte krevní tlak už za pár minut, stačí k tomu jediná lžíce domácí směsi

Česnek a med – tato kombinace má opravdu silný léčivý účinek. I samy o sobě jsou tyto ingredience silnými přírodními léky, natož když spojí své síly.

Tonometr a papíry s kardiogramem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Česnek patří k nejsilnějším přírodním antibiotikům vůbec. Od starověku se používá k léčbě různých zdravotních neduhů, stejně tak jako se používá v kuchyni pro vylepšování chuti jídel. Nejvíce zdraví prospěšných látek má česnek v syrovém stavu, ideálně ještě nadrcený. Jeho účinky se dají násobit tím, že ho smícháte s dalšími ingrediencemi. Co ale takový česnek umí?

Proč jíst syrový česnek

Konzumace česneku pomáhá snižovat vysoký krevní tlak i vysoký cholesterol. Má pozitivní účinky na kardiovaskulární sytém, předchází nemocem srdce a infarktu. Také pečuje o stěny cév a zabraňuje rozvoji aterosklerózy. Kromě toho, jak potvrzuje také web Healthline, zlepšuje imunitu a chrání tak před chřipkou, nachlazením, průjmem, plísněmi i horečnatými onemocněními. Je prospěšný jako podpůrná léčba osteoartrózy, zvětšené prostaty a cukrovky.

Palička bílého česneku iZdroj fotografie: Freepik
Česnek obsahuje aktivní složku alicin – má léčivé účinky, ale vařením se zničí.

Jak správně jíst česnek

Syrový česnek obsahuje alicin. To je hlavní aktivní látka, která se při vaření ztrácí. Proto je nejlepší syrový česnek před konzumací rozdrtit a nechat ho ležet volně na vzduchu asi tak 15 minut. Alicin se tak lépe uvolní a vaše tělo ho lépe využije. Doporučuje se konzumovat česnek na lačný žaludek, aby došlo k lepší absorpci živin. Nejezte ale více než 3 stroužky denně. I česnekem se dá předávkovat a mohli byste si způsobit otravu česnekem, o které naše redakce již dříve informovala.

10 potravin na čisté cévy: Pomůže česnek, kurkuma i avokádo

Spojení česneku a medu

Pokud smícháte umletou půlku (maximálně 1 stroužek) česneku s polévkovou lžící medu, získáte tak spojení dvou silných přírodních antibiotik. Dietetička a zdravotní sestra Jerlyn Jones považuje med za skvělý zdroj energie, který podporuje celkové zdraví a zlepšuje imunitu. Med má ještě mnoho dalších skvělých účinků na zdraví, o kterých si můžete přečíst na JakZdravě.

Na jaké zdravotní neduhy používáte česnek vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články