Nedostatek spánku, deprese a slabost: Všechny zmíněné neduhy se dají vyřešit díky jediné surovině

Problémy se spánkem a špatná psychika mohou vážně ohrozit vaše zdraví. Ochranu vám poskytne léčivý nápoj z této přírodní suroviny.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nespavost patří mezi časté problémy, které mohou mít vážný dopad na lidské zdraví. Pokud si totiž tělo není schopno dostatečně odpočinout, ovlivňuje to jeho veškeré procesy, včetně trávení, krevního oběhu a také psychiky. Pacient se tak v závislosti na těchto faktorech může dostat do velkého nebezpečí a být náchylnější k rozvoji různých onemocnění, včetně infarktu a mrtvice. Riziko však dle lékařky Jabeen Begum zmírní obyčejný banán. 

Banánový čaj pro lepší spánek 

Většina lidí, kteří trpí potížemi se spánkem, se obrací na užívání léků. Ty však mají mnoho vedlejších účinků a samotný problém neřeší, nýbrž ho pouze tlumí. Kromě toho jsou také často velmi drahé a nepůsobí vždy tak, jak by měly. Mnohem více se proto vyplatí sáhnout po správném přírodním čaji, který působí zcela přirozeně a připravit si ho můžete během několika minut. Je navíc lahodný a nabízí řadu dalších pozitivních účinků. 

Banány jsou známy pro svůj obsah užitečných živin, které dle serveru WebMD uvolňují mysl a podporují tělo v mnoha směrech. Díky tomu, že si z ovoce připravíte čaj, budou tyto prospěšné složky snáze vstřebatelné a jejich účinek se ještě umocní. Příprava zabere necelých 10 minut a jakmile ho vypijete, začnete rychle pociťovat účinky. Budete potřebovat následující ingredience:  

  • 1 litr vody
  • 1 ks banán
  • špetka skořice
banány na modrém talíři iZdroj fotografie: Pixabay
Banánový nápoj podporuje spánek a uvolňuje mysl

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Začněte tím, že uříznete oba konce z banánu, poté ho nakrájejte na kolečka (i se slupkou) a ty vložte do hrnce s vodou. Takto připravené ovoce přiveďte k varu a povařte zhruba 10 minut. Jakmile uplyne stanovená doba, sceďte tekutinu a přidejte k ní špetku skořice. Čaj vypijte zhruba hodinu před spaním a nakrájené kusy snězte také. Brzy začnete pociťovat, jak se vám začíná chtít spát a přemáhá vás únava.

9 zajímavostí o banánech, které v reklamách nenajdete. Jejich síla sahá od prevence rakoviny, infarktu až po zažívací potíže a křeče

Další zdravotní přínosy nápoje 

Zařazením tohoto skvělého nápoje do svého jídelníčku mimo jiné snížíte riziko hypertenze, poruch krevního oběhu, deprese, úzkosti a jiných onemocnění. Udržíte také své tělo hydratované přes noc a získáte potřebné množství vitamínů, které podporují imunitní systém. Na webu JakZdravě jsme psali o domácí banánové masce pro zdravé vlasy

Jak se banánový nápoj osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články