Známá bylinkářka radí: Kdo si udělá čaj z této bylinky, ten sníží tlak, vyléčí chronickou únavu i alergie

Stačí svařit několik listů této rostliny a získáte velmi účinné přírodní léčivo pro každou příležitost. Velmi dobře snižuje krevní tlak a příznaky alergie.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho zdravotních potíží a nepříjemných příznaků můžete vyléčit pomocí správných bylinek a rostlin, jako jsou například listy olivovníku. Jedná se o velmi účinné přírodní prostředky, které mají velmi pozitivní vliv na mnoho funkcí organismu a podporují krvetvorbu. Jako čaj je pak například používali již staří Egypťané, kteří navíc věděli o jeho antioxidačních schopnostech. Podle serveru Healthline dokonce působí lépe než běžný zelený čaj. 

Čaj z olivových listů a lidské zdraví 

Olivové listy jsou plné antioxidantů a lze si z nich stejně jako ze zeleného čaje připravit lahodný nápoj do každého dne. Jak navíc potvrdily studie, tato rostlina obsahuje mnohem více antioxidantů, včetně účinného oleuropeinu, a má na tělo velmi pozitivní vliv. Skvěle například pomáhá při zápalu plic, kapavce, příznacích alergie, tuberkulóze, chřipce, meningitidě, hepatitidě, infekci močových cest a dalších závažných onemocněních.

Obzvláště dobře pak dle serveru WebMD olivové listy působí na krevní oběh, který pomáhají stimulovat a chrání ho před nebezpečnými problémy. Čaj z tohoto přírodního léčiva například výrazně snižuje riziko vzniku srdečního infarktu a mozkové mrtvice, reguluje krevní tlak, snižuje cholesterol, únavu a pomáhá zmírňovat příznaky cukrovky. Samotný čaj je přitom velmi snadné připravit. Budete potřebovat pouze následující ingredience:

čaj z listů olivovníku iZdroj fotografie: Depositphotos
Olivové listy nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské tělo
  • 30 olivových listů
  • 1 litr horké vody

Nechte játra znovu se nadechnout: Účinná směs olivového oleje a citronu je dokonale pročistí a prospěje i pleti

Pro přípravu čaje můžete zvolit jak suché, tak i čerstvé olivové listy. Jakmile je omyjete a budete připraveni, stačí je všechny vložit do vhodné nádoby, tu poté zalít horkou vodou (nikoli vařící) a nechat je 15 minut louhovat. Tekutinu následně sceďte a pijte ji neochucenou během celého dne – nepoužívejte ani med, ani jiná oblíbená sladidla. Na webu JakZdravě jsme také psali o zdravotních přínosech extra panenského olivového oleje

Jak se čaj z olivových listů osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články