Vzala cibuli a zapíchala do ní hřebíčky. Už po 15 minutách se stalo něco, co nečekala

Kombinace hřebíčku a cibule nabízí mnoho zdravotních přínosů. Obě ingredience například pomohou vyčistit vzduch a pročistí váš dýchací systém.

                   

Cibule i hřebíček jsou velmi užitečné potraviny, které obsahují nespočet důležitých látek a nabízí mnoho zdraví prospěšných vlastností. Obzvláště dobře pak fungují v momentě, kdy je spojíte v jeden domácí přípravek – a ten poté položíte na jakékoli místo v domácnosti, čímž skvěle vyčistíte vzduch. Užitečné ingredience mají také vliv na růst vlasů a podle lékařky Amy Richter poslouží samozřejmě i při přípravě lahodných jídel.

Čistý vzduch v domácnosti a vaření 

Pokud si vezmete několik hřebíčků a zapíchnete je do rozpůlené cibule, získáte velmi účinný osvěžovač vzduchu, který odstraní veškeré nečistoty a parazity z vaší domácnosti. Obzvláště dobře se tento domácí prostředek osvědčil během topné sezóny, kdy v místnostech nelze tolik větrat a drží se v nich nezdravé sloučeniny. Ingredience můžete položit také na noční stolek, pokud jste nemocní, protože vám usnadní dýchání a pomohou problém rychleji vyléčit. 

Cibule na stole iZdroj fotografie: Pixabay
Cibule v kombinaci s hřebíčkem představuje úžasné domácí léčivo

Hřebíčky zapíchnuté do cibule najdou své využití také během přípravy některých jídel, jako jsou například polévky nebo aromatické omáčky. Toto využití se nazývá cibulový karafiát a pochází z Francie. Jediné, co budete muset udělat, je připravit si stejný domácí prostředek jako v předchozím případě a ten přidat do polévky nebo dušeného masa.

slupky z cibule

9 překvapivých účinků cibule: Zastavte vypadávání vlasů, zbavte se zánětu a zahojte rány lusknutím prstu

Na webu Jak Zdravě jsme také psali co se může stát, když položíte hřebíček na své ruce a necháte ho působit. 

Růst vlasů a možná inhalace 

Pokud vás trápí problémy s dýchacím systémem, můžete cibuli oloupat, nakrájet na kousky a vložit ji do 1 litru vroucí vody. Poté přidejte 10 rozdrcených hřebíčků a nechte směs chvíli vařit. Následně nosem inhalujte výpary do doby, než se budete cítit lépe a vaše dutiny budou volné. Jakmile tato směs vychladne, můžete si ji nastříkat na vlasy a vetřít do pokožky hlavy, čímž podle webu Healthline podpoříte jejich růst a dodáte jim větší lesk. 

Jak se kombinace cibule a hřebíčků osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články