Domácí léčivý odvar: Za 6 hodin zapomenete, že jste vůbec měli kašel

Pokud vás trápí kašel, vyzkoušejte tento léčivý odvar z několika domácích ingrediencí. Již po několika hodinách se budete cítit mnohem lépe.

lék na kašel i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kašel je nepříjemný problém, který vám dokáže snadno narušit každodenní život. Pokud se s ním potýkáte i vy, nemusíte se však ihned obracet na lékaře a užívat komerční léky plné chemikálií. Mnohem více vám dokáže pomoci domácí léčivý odvar z několika levných ingrediencí, z nichž tou nejdůležitější je cibule. Ta podle lékařky Amy Richter obsahuje velké množství účinných složek a dokáže zahnat kašel již během několika krátkých hodin. Příprava je přitom velmi jednoduchá a nevyžaduje dlouhé vystávání v kuchyni.

Osvědčená cibule proti kašli 

Pokud vás přepadl kašel a nic vám s jeho léčbou nepomáhá, pak se obraťte na domácí medicínu. Stačí totiž smíchat pár užitečných a zároveň levných ingrediencí a získáte velmi účinné přírodní léčivo, které vám dokáže pomoci již během pár hodin. Důvodem je především skutečnost, že obsažené složky výborně posilují imunitní systém, podporují regeneraci těla a také detoxikují organismus od nahromaděných látek. Již po několika lžičkách se proto budete cítit mnohem lépe a veškeré nepříjemné příznaky začnou pomalu mizet. 

Bílá, žlutá, růžová nebo červená cibule: Jaký je mezi nimi rozdíl a k čemu je použít

Cibule, která je hlavní složkou tohoto účinného přírodního léku, představuje zázračnou potravinu. Dokáže si poradit s mnoha bakteriemi, viry, a dokonce také plísněmi v těle, podporuje očistu krevního oběhu a především také posiluje obranu organismu. Hravě si tak poradí s každou infekcí i dalšími nepříjemnými nemocemi, jako je právě kašel, chřipka a nachlazení. Pozor však, že její konzumace nemusí být podle webu SpiceWorldInc vhodná pro každého. Vždy se raději před jejím nadměrným užíváním poraďte se svým lékařem. 

Jak si připravit jednoduchý domácí lék 

Příprava samotného léku je poté již velmi jednoduchá. Vše, co potřebujete, je trochu vody, cibuli, trochu cukru a sklenici zlatého akátového medu. Ujistěte se, že ingredience jsou čerstvé a nejlépe bio (zejména v případě akátového medu), protože jinak by mohly obsahovat chemické látky a nepůsobily by tak, jak mají. Začněte tím, že dáte vařit půl litru čisté vody. Jakmile tekutina dosáhne bodu varu, přidejte vnější slupku ze dvou cibulí a vařte po dobu 1 minuty. Poté směs přikryjte a nechte minimálně 15 minut odstát. 

cibule v košíku, jedna rozpůlená iZdroj: Pixabay
Cibule účinně pomáhá zmírnit kašel

Jakmile se tekutina ochladí na teplotu vhodnou ke konzumaci, přidejte 2 polévkové lžíce akátového medu a pořádně promíchejte. Tímto způsobem získáte velmi dobrý lék, který nabízí nespočet zdravotních výhod, včetně zlepšení zdraví srdce, regulace krevního cukru nebo i zvýšení hustoty kostí. Domácí lék vám však pomůže zejména s příznaky kašle a nepříjemné chřipky. Stačí jej pít každý den ráno, dokud nebudete opět fit. Na webu JakZdravě jsme také psali o tom, že kašel může být známkou krevní sraženiny v těle

Může mít i protirakovinné účinky 

Cibule je mimo jiné známá pro svůj obsah alicinu, což je velmi silný antioxidant, díky kterému disponuje většinou zdravotních benefitů. Tato účinná látka však podle posledních studií může mít i protirakovinné účinky. Zejména by měla snižovat riziko vzniku rakoviny žaludku, tlustého střeva a konečníku. Důvodem je především skutečnost, že snižuje vývoj nádoru a zpomaluje šíření buněk. 

Jak se tento domácí lék osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články