Jen dvě složky: Nejlepší lék, který vás zbaví žaludečních bakterií a všech toxinů

Vyzrajte na žaludeční bakterie pomocí přírodního receptu a speciální úpravou jídelníčku. Pomocnou ruku podají fíky a olivový olej, což vám pomůže i od zácpy.

Fíky v košíčku i Zdroj fotografie: Freepik
                   

V žaludku a dvanáctníku se často usazuje bakterie nazývaná Helicobakter pylori. Její přemnožení nejčastěji působí zažívací potíže, záněty a jiné problémy. Důležité je dbát na správné bakteriální osídlení svého zažívacího traktu a zaměřit se na potraviny, které vám v tom pomohou. Jedním takovým zázrakem pro dobré trávení jsou fíky.

Proti žaludečním bakteriím fungují fíky

Připravte si přírodní lék z fíků a olivového oleje podle tohoto lidového receptu.

Co budete potřebovat?

  • Fíky
  • a olivový olej.

Postup přípravy receptu:

  1. Nakrájejte si fíky na čtvrtiny a vložte je do skleněné misky.
  2. Nyní je zalijte olivovým olejem (dbejte na kvalitu, ideální je panenský za studena lisovaný).
  3. Takto připravené fíky nechte odstát 40 dní.

Aplikace a dávkování:

Každé ráno konzumujte nalačno jeden kousek fíku. K němu si dejte i trochu olivového oleje, zhruba tak čajovou lžičku, ve kterém byly fíky naložené. Kdybyste chtěli uspíšit léčbu, naložte si misky dvě a tu první můžete začít jíst už po sedmi dnech. Účinek nebude tak silný, ale stále tam nějaký bude. Naše redakce již dříve psala, že i samotný olivový olej má blahodárné účinky na zdraví.

Fíky v misce iZdroj fotografie: Freepik
Fíky vyřeší mnohé potíže – hlavně pro zažívání jsou darem z nebes

Samotný lék nestačí

Abyste se zbavili žaludečního nepohodlí a přemnožených bakterií, musíte upravit také složení své stravy. Vyhýbejte se koření, smažení a ostrému. Ideální jsou vařená nebo dušená jídla. Kyselá a mastná jídla, zpracované masné výrobky a rafinované oleje by pro vás měly být zapovězeny.

Babské rady, jak se zbavit bolesti břicha v různých oblastech: Fíky či bazalka s ní zatočí raz dva

Proč jsou fíky tak skvělé?

Podle webu Healthline jsou fíky skvělým přírodním lékem nejen na trávení. Pomáhají při onemocnění střev, hemoroidech, neplodnosti, astmatu a bronchitidě. Mají báječnou schopnost vyřešit zácpu, o čemž jsme na JakZdravě již psali dříve.  Podle webu WebMD obsahují fíky vápník, takže pomáhají zpevňovat kosti, což se hodí hlavně při osteoporóze nebo pro ženy po menopauze.

Jak často konzumujete fíky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články