Zlepšuje paměť o 80 procent, rozpouští tuk a zlepšuje zrak a sluch

Křen je ideální surovinou, pokud vás trápí příznaky stárnutí v podobě zhoršené paměti a ukládání tělesného tuku. Zkuste si připravit domácí křenové pyré.

kořen křenu i Zdroj fotografie: Pixnio
                   

Proces stárnutí bohužel nelze zastavit. Rok od roku můžete cítit, že se vám zhoršuje paměť a s udržením optimální tělesné hmotnosti už to také není tak snadné jako dříve. Svou mysl můžete trénovat pomocí křížovek a postavu si udržovat pravidelným pohybem, ale jistě by bylo skvělé, kdyby existovalo něco, co vám pomůže s obojím a bez námahy. Dobrou zprávou je, že to není nemožné. Na scénu přichází křen.

Křen je zachráncem vaší paměti i figury

Jeden z nejúčinnějších přírodních prostředků vám nejen zlepší paměť o neuvěřitelných 80 %, ale navíc budete moci rozpustit tukové zásoby, se kterými se roky potýkáte. Stejně tak pocítíte výrazné zlepšení vašeho zraku i sluchu. Kromě toho je křen skvělým zdrojem důležitých vitamínů a minerálů.

Je bohatý na vitamín C, vitamíny B1, B2 a B6, také na draslík, železo, hořčík a fosfor. Křen zrychluje metabolismus, zmírňuje únavu a podporuje rozvoj dobrých bakterií v žaludku. Z toho důvodu je ideální surovinou, snažíte-li se zhubnout a dlouhodobě si udržet bystou mysl. Abyste mohli využít všech jeho výhod, připravte si pyré s křenem, které budete mít nachystané pro každodenní užívání.

Recept na pyré s křenem

Příprava domácího křenového pyré je velice jednoduchá, navíc v receptu najdete suroviny, které se objevují téměř v každé kuchyni.

kořen zázvoru iZdroj fotografie: Freepik

Co budete potřebovat:

  • 125 g křenu,
  • 4 citrony,
  • 3 PL medu,
  • 2 PL skořice,
  • menší kousek kořene zázvoru (asi 2 cm).

Postup:

Křen se zázvorem rozmixujte do hladké hmoty. Z citronů vymačkejte šťávu, přidejte do mixéru, dobře promíchejte a poté přidejte skořici a med. Dobře rozmixovanou směs uložte do skleněné nádoby a skladujte v chladu. Užívejte 1 polévkovou lžíci křenového pyré 2x denně před jídlem. Pokud jste zvyklí pravidelně cvičit, dejte si směs před tréninkem. Snažte se vydržet po dobu 3 týdnů, rozhodně nebudete litovat. Můžete se těšit na fenomenální výsledky.

Co pro svou paměť a postavu děláte vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články