Čas začít jíst lněná semínka: Pomohou na zdravé kosti a cévy, dokonce zlepší i trávení

Semínek, která jsou zdraví prospěšná, existuje celá řada. Navíc jsou dostupná v téměř každém obchodě. Podívejte se, co pro vaše zdraví udělá konzumace lněných semínek.

Lněná semínka ve tvaru srdce i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Semínka obecně jsou velkým přínosem pro zdraví celého těla, zvlášť když je budete jíst pravidelně. Nemusíte je jíst samotná, dají se přidávat do salátů, polévek, jogurtů a dalších pokrmů. Ze všech semínek vám tentokrát představíme lněná semínka, která vám pomohou vyhnout se některým nemocem a podpoří zdraví celého těla.

Lněná semínka a jejich přínos pro zdraví

Lněná semínka obsahují velké množství omega-3 a omega-6 mastných kyselin, které jsou potřeba pro správnou funkci kardiovaskulárního systému. Kromě toho obsahují dostatek vápníku, takže podporují zdravé a pevné kosti a zuby. Web Healthline ještě dodává, že lněná semínka napomáhají lepšímu trávení a zdravé pokožce.

Stačí jen dvě polévkové lžíce

Nemusíte sníst lněných semínek pytel, to by vám ani neprospělo. Stačí dvě polévkové lžíce denně, abyste získali dostatečné množství omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Také vám to zajistí dostatek vitamínu B, jódu, vápníku, mědi, hořčíku, zinku, železa a beta-karotenu, jak píše WebMD. Pomocí lněných semínek se dá také hubnout, jak psala naše redakce dříve.

Chcete-li účinky lněného semínka znásobit, užívejte 1 čajovou lžičku mletého lněného semínka před každým jídlem a zapijte ho vodou. Z mletého semínka se živiny v těle lépe a rychleji vstřebají. Tuto kúru musíte vydržet alespoň tři týdny, abyste dosáhli viditelných výsledků. Pokud vám to nebude dělat potíže, můžete jíst lněná semínka klidně i několik měsíců, protože nejsou nijak škodlivá.

Lněná semínka v misce iZdroj fotografie: Freepik
Lněná semínka jsou úžasným přínosem pro vaše zdraví.

Kdy se lněným semínkům vyhnout

Lněná semínka se nedoporučují jíst v případě, trápí-li vás silný průjem, protože by váš stav ještě zhoršila. Dále je nejezte při onemocněních jícnu, dělohy a vaječníků. Vyhnout by se jim měli také lidé, kteří trpí žlučovými kameny. Lněná semínka nejsou vhodná pro těhotné ženy a cukrovkáře.

Lněná semínka jsou pro tělo hotovým pokladem. Jak z nich vymáčknout maximum?

Pokud do některé z těchto kategorií spadáte a přesto chcete lněná semínka pravidelně konzumovat, poraďte se s lékařem, zda je to pro vás vhodné. Případně můžete vyzkoušet jiná semínka, například semínka černuchy, o které jsme na JakZdravě již psali.

Jak často jíte lněná semínka vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články