Chcete snížit cholesterol a ochránit své srdce? Pak byste měli sáhnout po skořici

Pokud jste si mysleli, že med je dobrý jen do čaje v době nachlazení a skořice jen na pečení, budete velmi překvapeni. Med se skořicí totiž mají až nezvyklé množství zdravotních výhod.

Med v misce a skořice i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Lidová léčba doporučuje med se skořicí na množství neduhů. Používají se samostatně i v kombinaci. Med určitě znáte jako skvělý a účinný lék proti kašli, skořice se zase objevuje snad v každém druhém receptu na hubnutí. Med a skořice si však dokáží poradit i s mnohem závažnějšími problémy.

Med a skořice jsou prastarými léčebnými prostředky

Med a skořice jsou dva přírodní produkty, které jsou ceněny pro své léčivé vlastnosti již po staletí. Například Řekové věřili, že v medu je tajemství dlouhého života, ájurvéda zase uznává skořici jako prostředek pro zlepšení metabolismu a krevního oběhu. Obě potraviny se v lidové léčbě užívají dodnes. Nutriční expertka Amy Richter, RD tvrdí, že skořice je skvělá například při bakteriálních a plísňových infekcích. Nutriční specialistka Jerlyn Jones, MS dodává, že med vám podá pomocnou ruku zase při odřeninách a spáleninách, protože urychluje hojení. 

Když se tyto dvě látky spojí, mohou nabídnout ještě silnější účinky na zdraví. I na JakZdravě jsme ostatně směs medu se skořicí doporučovali již několikrát.  Může pomoci při zánětech močových cest i vypadávání vlasů. Tím však výčet přínosů této směsi rozhodně nekončí.

Med se skořicí posílí srdce i imunitní systém

Med a skořice obsahují silné antioxidanty a antibakteriální látky, které mohou posílit váš imunitní systém. Pravidelná konzumace této kombinace může pomoci tělu lépe bojovat proti infekcím a nemocem. Směs má také silné protizánětlivé účinky, může tedy zmírnit příznaky zánětlivých onemocnění, jako je artritida.

Med a skořice mohou pomoci i při trávicích problémech. Med má prebiotické vlastnosti, které podporují růst prospěšných bakterií ve střevech. Skořice zase stimuluje produkci trávicích enzymů a snižuje plynatost. Med a skořice mohou přispět i ke snížení rizika srdečních onemocnění. Skořice snižuje hladinu LDL (špatného) cholesterolu a triglyceridů, zatímco med zvyšuje hladinu HDL (dobrého) cholesterolu. Společně tak pomáhají udržovat vaše cévy a srdce zdravé.

plastové srdce a stetoskop v rukou iZdroj fotografie: Depositphotos
Med se skořicí posílí srdce i cévy

Prospívá diabetikům i lidem kteří se snaží zhubnout

Skořice snižuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje citlivost na inzulín. Med, i když obsahuje cukr, má nižší glykemický index než běžný cukr, což znamená, že nárust hladiny cukru není tak rychlý a strmý. To prospívá nejen diabetikům, ale i lidem, kteří se snaží zhubnout. Jak jsme navíc již na JakZdravě zmiňovali, skořice zrychluje metabolismus a zlepšuje spalování tuků.

7 ověřených tipů, jak zvrátit diabetes 2. typu, abyste už nikdy nemuseli užívat inzulín nebo léky

Jak používat med a skořici

  • Nápoj pro posílení imunity: Smíchejte lžičku medu s půl lžičkou skořice v teplé vodě nebo čaji a pijte každý den.
  • Maska na pleť: Smíchejte med a skořici a naneste na obličej. Nechte působit 10-15 minut a poté opláchněte teplou vodou. Pomáhá  při léčbě akné a dalších kožních problémů
  • Nápoj pro zlepšení trávení: Smíchejte med a skořici s teplou vodou a pijte po jídle.

K čemu dalšímu používáte med se skořicí vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články