Pomáhají s bolestí kloubů, nespavostí a navíc odstraňují stres. Natrhat si je můžete úplně zdarma

Toto úžasné přírodní léčivo vám pomůže zbavit se mnoha onemocnění a ochrání vás před nadměrným stresem a nespavostí. Najdete je navíc kdekoli v přírodě.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Mladé borovicové šišky jsou velmi účinným přírodním léčivem, které vám pomůže zbavit se mnoha nepříjemností, jako je například bolest kloubů, chronická nespavost nebo dokonce také stres. Své schopnosti si získaly zejména díky účinným sloučeninám, které obsahují, a jak uvádí web Zuhreanadan, skvěle dokáží vyčistit vzduch v domácnosti. Jejich další výhodou je skutečnost, že si je můžete natrhat téměř kdekoli v přírodě, a to zcela zdarma. A pokud byste jich měli moc, lze je bez potíží zamrazit a nechat na později. 

Zdravotní přínosy mladých borovicových šišek 

Tyto malé plody si v poslední době získávají čím dál větší oblibu. Nicméně známé byly již v tradiční medicíně stovky let dozadu, kdy je lidé používali zejména proti stresu a některým nemocem – obecně byla borovice považována za blahodárný strom, který léčí nejen lidské tělo, ale také duši. Využít proto lze i jeho jehličí a další části, ovšem mladé šišky se díky svým schopnostem osvědčily ze všech nejlépe. Jejich pravidelným užíváním, a to v jakékoli formě, můžete získat následující přínosy: 

  • bojují proti bolesti kloubů a svalů
  • zmírňují revmatické problémy a bolesti způsobené zánětlivými onemocněními
  • ochrání vás před křečemi  
  • zmírňují otoky a pomáhají odvodňovat tělo 
  • velmi dobře léčí problémy s nespavostí  
  • mají dezinfekční a protizánětlivé účinky
  • působí antibakteriálně a zmírňují svědění pokožky  
  • uvolňují mysl a velmi dobře odstraňují stres
  • skvěle se osvědčily také při problémech s dýcháním

Abyste získali výše uvedené přínosy, je dobré zaměřit se zejména na jejich správnou konzumaci, například ve formě čaje. V takovém případě skvěle pomohou také při rýmě a kašli a díky svým dezinfekčním účinkům odstraní záněty ledvin a močových cest. Jak jehličí, tak i mladé šišky, podle serveru AromaChaitea obsahují bohaté množství vitamínu C, karotenu a minerální soli, tudíž vám dodají energii a udrží vás koncentrované po dlouhou dobu. Připravit si můžete i tinkturu, jejíž vůně vám okamžitě zlepší náladu a odstraní migrénu. 

Obyčejné šišky jsou osvědčeným lékem matky přírody proti kašli i nemoci kloubů a žaludku

Zásady sběru malých plodů 

Pokud se vydáte na sběr mladých borovicových šišek, nikdy je nevkládejte do igelitových tašek, neboť by se mohly zapařit a ztratit tak své vlastnosti či zplesnivět. Mnohem lépe proto uděláte, když použijete plátěný sáček nebo obyčejný košík, který jim poskytne dostatečnou cirkulaci vzduchu. Nejvíce se vyplatí sbírat je během května, maximálně začátkem června, a to zásadně za suchého počasí. Pokud byste si jich přinesli domů příliš mnoho, můžete je jednoduše zamrazit a nechat si je uložené do doby, než budou opět potřeba. 

iZdroj fotografie: iStock
Šišky z borovice mají až neuvěřitelně pozitivní vliv na lidské zdraví

Příprava léčivé tinktury a lepší spánek 

Jednoduše si vezměte malé borovicové šišky a zalijte je Alpou. Poté směs nechat louhovat alespoň 3 týdny a jakmile uplyne stanovená doba, používejte ji k léčbě bolestivých svalů, kloubů a kostí (stačí nanést na postižené místo). Během migrény si můžete také potírat spánky. Další možností je příprava odvaru z těchto plodů, který stačí scedit a následně přelít do koupele. Kromě krásného aroma tímto způsobem uvolníte své bolavé svaly, ucpané dutiny a díky dezinfekčním účinkům podpoříte zdraví své pokožky, včetně odstranění plísně. 

Vyrazte na výhonky borovice. Její pyl podpoří hubnutí, utlumí bolest kloubů a posílí imunitu

Zajímavé přínosy nabízí šišky také pro ty, kteří trpí nespavostí či nadměrným stresem. Pokud si plody společně s borovicovým jehličí vložíte do své ložnice nebo jednoduše nakapete pár kapek esenciálního oleje do vonné lampy, bude se vám mnohem lépe spát a veškeré nepříjemné pocity zmizí. Kromě toho se jedná o skvělý způsob dezinfekce vzduchu v místnosti, který likviduje alergeny, viry a bakterie. Na webu JakZdravě jsme také psali o rozmarýnu, který je dalším skvělým pomocníkem pro dobrou náladu beze stresu a kvalitní spánek.

Jak se borovicové šišky osvědčily vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články