Jedna lžíce a je po nachlazení: Stačí přitom jediná surovina

Semínka mají mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Dnes bude řeč o sezamových semínkách a jejich vlivu na nachlazení. Budete překvapení, co všechno dokážou.

Mladá žena se lžičkou na zeleném pozadí i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jedna jediná surovina si zvládne poradit s nachlazením, funguje preventivně a v případě prodělané infekce pomůže k rychlejšímu uzdravení. Magická potravina, o které je řeč, jsou sezamová semínka. Nejen sezam, ale i ostatní semínka mají pro lidské zdraví velké přínosy. Však je v nich ukrytá síla přírody. Přesvědčte se sami.

Co obsahují sezamová semínka

Sezamová semínka obsahují hromadu vitamínů a minerálů. Z vitamínů jsou to hlavně vitamíny E, A a B. Za minerály stojí za zmínku železo, vápník, mangan, měď a fosfor. Podle webu Healthline jsou sezamová semínka také báječným zdrojem antioxidantů a omega-3 a omega-6 mastných kyselin.

Sezam a med

Když se sezamová semínka zkombinují s medem, získáte velmi účinnou směs pro boj s nachlazením. WebMD zdůrazňuje, že sezamová semínka si poradí nejen s infekcemi, ale také se významně podílí na snižování cholesterolu a zánětlivých procesů v těle. Doporučují se při zácpě, žaludečních problémech i střevní nepohodě. Informace o dalších účincích sezamových semínek na zdraví najdete na JakZdravě ve starším článku.

Sezamová semínka iZdroj fotografie: Pixabay
Sezamová semínka mají velké množství pozitivních účinků na zdraví. Vy je ještě nejíte?

Samotný med působí jako přírodní antibiotikum, tlumí bolest v krku, uvolňuje hleny a pomáhá při suchém dráždivém kašli. Smí se podávat dětem od jednoho roku. Proti kašli se doporučuje lžíce medu, ale při nachlazení je mnohem lepší přidávat si ho do bylinkových čajů místo cukru. Dejte si jen pozor, abyste ho nepřidávali do vroucí vody, ale až do trochu vystydlého čaje. Horká voda by zničila prospěšné látky.

4 přírodní antibiotika zastaví nachlazení, kašel i chřipku. Zapomeňte na léky, suroviny ze spíže vás postaví opět na nohy

Jak užívat sezamová semínka?

Recept pro tuto směs je naprosto jednoduchý, ba není ani potřeba. Stačí vám smíchat jednu lžíci medu a jednu lžíci pasty ze sezamových semínek v misce a sníst to každé ráno po snídani. Kromě sezamových semínek můžete využít proti zánětům slunečnicová semínka. Jejich zdravotní přínosy popsala naše redakce podrobněji ve starším článku.

Které přírodní léky používáte při nachlazení vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články