Kombinace 2 surovin zničí artritidu, cholesterol i bolesti žaludku

Už jste zkoušeli skořicový med? Je chutný a hřejivý, můžete ho přidat do čaje nebo namazat na chleba. Navíc dokáže vyléčit mnoho různých nemocí.

Sklenice medu a balíček skořice i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Med patří mezi přírodní antibiotika a jeho léčivé vlastnosti se používají v lidové medicíně od nepaměti. Tento báječný dar přírody má antibakteriální účinky a dokáže zastavit růst plísní. Podobné, ale ne tak silné vlastnosti, má skořice. Když se spojí s medem, vznikne nejen skvělá pochoutka, ale také úžasný a mocný lék.

Skořicový med na kardiovaskulární nemoci

Skořicový med dokáže pomáhat při léčbě srdečních onemocnění. Stačí si připravit z medu a práškové skořice pastu, kterou budete každý den užívat. Můžete si jí mazat na chleba, je to skutečná pochoutka. Navíc tak ochráníte své srdce před infarktem a snížíte hladinu cholesterolu v krvi. Při vysokém cholesterolu se doporučuje smíchat dvě polévkové lžíce medu a tři čajové lžičky skořice v šálku čaje. Poté během dvou hodin hladina cholesterolu klesne.

Lék na klouby i na bolavý žaludek

Jestliže vás trápí zánět kloubů, smíchejte dvě polévkové lžíce medu a čajovou lžičku skořice. Zamíchejte ve sklenici teplé vody. Toto pijte každý den ráno a večer. Pravidelná konzumace by mohla výrazně zlepšit potíže při chronické artritidě. Pokud vás bolí žaludek, stačí pravidelně konzumovat med se skořicí. Pomáhá i na vředy, jak potvrzuje také web Healthline.

Respirační onemocnění a imunita

Pokud budete užívat med a skořici každý den, posílíte tak imunitní systém. WebMD píše, že med a skořice chrání tělo před bakteriemi a viry. Při nachlazení si dejte polévkovou lžíci medu a čtvrt lžičky skořice. To užívejte po tři dny. Léčí nachlazení, kašel i ucpaný nos. Kombinace je velmi užitečná i jako podpora léčby chřipky.

Med v misce a skořice iZdroj fotografie: Freepik
Skořicový med dokáže s vaším tělem divy. Navíc si na něm báječně pochutnáte.

Hubnutí se skořicovým medem

Ač se to na první pohled nezdá, skořicový med vám pomůže zhubnout. Smíchejte med a skořici ve sklenici horké vody. Pijte nalačno, půl hodiny před snídaní. Užívejte každý den a podpořte své snažení fyzickou aktivitou. Vyzkoušet můžete i statické cvičení, o kterém naše redakce psala dříve.

1 lžička medu dodá tělu superschopnost v jakémkoliv věku. Účinně se vypořádá s bakteriemi, viry i plísněmi

Skořicový med pro krásu

Na akné se doporučuje smíchat med s trochou skořice a vytvořit pastu. Ta se nanáší přímo na akné před spaním a ráno se toto místo opláchne. O zevním použití medu na kožní potíže jsme na JakZdravě již psali. Kromě kůže dokáže skořicový med léčit plešatost a vypadávání vlasů. Smíchejte polévkovou lžíci olivového oleje, polévkovou lžíci medu a čajovou lžičku skořice. Naneste směs na pokožku hlavy a nechte 15 minut působit.

Na jaké neduhy používáte skořicový med vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články