Slinivka je miluje: Kdo bude jíst tyto potraviny, ten s ní nikdy nebude mít žádný problém

Tyto potraviny výrazně podporují zdraví slinivky břišní. Pokud je zařadíte do svého jídelníčku, ochráníte se před mnoha nepříjemnými problémy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Slinivka břišní je významný orgán, který v těle zastává řadu důležitých funkcí. Jejím úkolem je zejména dopravovat do tenkého střeva enzymy, díky kterým je tělo schopno trávit potravu a následně ji bez problému vyloučit z těla ven. Kromě toho je podle lékařky Marie Lorraine Johnson zodpovědná za produkci hormonů kontrolujících hladinu cukru v krvi. Pokud chcete podpořit její funkci, zaměřte se na konzumaci těchto zdravých potravin. 

Štiplavý česnek a oregano 

Česnek má silné protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, přičemž pomáhá stimulovat trávicí procesy a podporuje činnost slinivky břišní. Jeho účinky se týkají především tohoto orgánu, který dokáže stimulovat a umožňuje jí produkovat více inzulínu. Některé složky, které tato zelenina obsahuje, navíc výrazně snižují riziko vzniku rakoviny tohoto orgánu a celkově podporují jeho zdraví. Podobně funguje oregano, které navíc snižuje hladinu cukru v krvi.

Aromatický citron a pampeliška 

Citron patří mezi další účinná přírodní léčiva, která podporují činnost slinivky břišní. Kromě toho však navíc posiluje imunitní systém a pomáhá stimulovat produkci trávicích enzymů, díky čemuž vás podle webu Healthline ochrání před nepříjemnými problémy, včetně nadýmání a průjmu.

Nakrájený citron na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Citron podporuje činnost slinivky břišní

Výborně se osvědčila i pampeliška, která usnadňuje tvorbu trávicích šťáv a pomáhá vyplavovat toxiny ze střev. Rovněž zvyšuje potřebu těla vylučovat tekutiny.

Nejíst fermentované potraviny je okrádání se o zdraví: Pomohou s trávením, silně posílí i imunitní systém

Zelená zelenina

Jako prevence poslouží i tzv. zelená zelenina, kterou je například brokolice, růžičková kapusta, květák, kedlubny a různé druhy zelí. Ty sice mají velmi nízký obsah kalorií, ale jsou bohaté na živiny a podporují činnost téměř každého trávicího orgánu. Tyto potraviny jsou navíc velmi lehce stravitelné a dodají tělu další potřebné živiny pro různé orgány. Na webu Jak Zdravě jsme také psali proč jíst kysané zelí 3 hodiny před spaním.

Jak chráníte slinivku břišní před problémy vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články