Jen dvě suroviny: Tato kombinace zničí artritidu, cholesterol i bolesti žaludku

Stačí vám pouze 2 suroviny a můžete se zbavit řady nepříjemných problémů. Pro získání maximálního účinku směs konzumujte každý den.

med se skořicí i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Med se skořicí tvoří jedinečnou kombinaci, která nabízí nespočet zdravotních přínosů. Stačí toto úžasné přírodní léčivo zařadit do svého každodenního jídelníčku a pomůže vám například vyčistit krevní cévy, zmírnit příznaky artritidy, vyléčit infekce žaludku a především posílí váš imunitní systém. Obě ingredience je přitom podle lékařky Kim Chin nutné pouze smíchat a umístit na vhodné místo (směs by neměla být vystavena přímému slunci). Pozitivní účinky budete moci rozpoznat již během několika krátkých dní. 

Onemocnění srdce a nižší cholesterol

Kombinaci medu a skořice můžete konzumovat pravidelně ke snídani s kouskem chleba nebo ji rozmíchejte ve vodě a následně vypijte (můžete ještě chvíli kloktat v ústech a až pak spolknout). Tímto způsobem velmi účinně snížíte hladinu špatného cholesterolu ve svých žilách, čímž také výrazně snížíte své riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, jako je srdeční infarkt nebo mozková mrtvice. Kromě toho také tento lék výborně detoxikuje krevní cévy od nahromaděných toxinů a dalších nebezpečných nečistot či těžkých kovů. 

Domácí odvar z medu a skořice vyřeší minimálně 15 zdravotních problémů

Chronická artritida a infekce žaludku 

Pokud vás trápí artritida, pak byste měli každý den ráno i večer vypít sklenici teplé vody se dvěma polévkovými lžícemi medu a jednou čajovou lžičkou skořice. Pravidelná konzumace takového nápoje vám pomůže velmi dobře zmírnit příznaky a pomoci se snadněji hýbat. Podobně tato směs funguje také proti infekcím žlučníku a bolestem žaludku či žaludečním vředům. Je samozřejmě nutné, abyste i v tomto případě konzumovali toto léčivo pravidelně každý den. Veškeré příznaky však budou během pár dní pryč. 

Podpora imunitního systému 

Jak také uvádí server WebMD, skořice velmi účinně podporuje imunitní systém a med její účinky ještě znásobuje. Stačí směs zařadit do svého pravidelného jídelníčku a velmi dobře se ochráníte před veškerými bakteriemi a viry. To znamená, že dokáže účinně vyléčit také nachlazení a chřipku. Aby byl účinek tohoto přírodního léku co nejlepší, pokuste se denně konzumovat alespoň 1 polévkovou lžíci medu s čtvrtkou čajové lžičky skořice, a to nejlépe ráno i večer. Mimo jiné se také rychleji zbavíte chronického kašle a ucpaného nosu. 

Med a skořice iZdroj fotografie: Pixabay
Skořice v kombinaci s medem nabízí řadu zdravotních přínosů

Úbytek hmotnosti

Mnoho lidí se v současné době potýká s nadváhou či obezitou, což není ani hezké, ale ani zdravé. Naštěstí si můžete trochu pomoci díky této účinné směsi, neboť pomáhá nastartovat metabolismus a shazovat tak nadbytečná kila. Abyste však získali maximální účinek, je nutné také začít sportovat a stravovat se zdravě. Nicméně pravidelná konzumace medu se skořicí je skvělý start, který vás mimo jiné také ochrání před možnými problémy spojenými s nadměrnou hmotností, jako je cukrovka nebo vysoký cholesterol v krvi.

med se skořicí

Kombinace medu a skořice pomůže s hubnutím, podpoří i zdraví srdce

Už žádné akné ani vypadávání vlasů 

Pokud smícháte med s trochou skořice tak, aby vám vznikla lepkavá pasta, prostředek můžete použít také na akné. Ingredience výborně zmírní zánět a podpoří léčbu postiženého místa. Směs naneste nejlépe před spaním a následující den ráno smyjte. Na webu JakZdravě jsme také psali o tom, jak si s akné a dalšími kožními problémy dokáže poradit čajovníkový olej. Mimo jiné pak tuto směs mohou používat i ti, kteří trpí vypadáváním vlasů. Směs nanášejte pravidelně na hlavu a vlasy a nechte ji působit alespoň 15 minut, poté smyjte studenou vodou.  

Jak se tato léčivá směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články