Problémy s trávicím traktem už dávno neznám, před lety mi pomohla směs jen ze 2 složek

Citron a olivový olej vytváří zajímavou kombinaci, která se dá užívat každý den vnitřně, ale dá se používat i na nehty, kůži nebo vlasy. Výsledky vás dozajista překvapí.

Žena držící se za břicho i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Trávicí problémy dokážou potrápit, i když jsou lehčího charakteru. Na ty je zbytečné cpát do sebe léky, které mají často vedlejší účinky a stojí nemálo peněž. V takových chvílích doporučují lidoví léčitelé sílu přírody. Stačí vám jednoduchý recept ze dvou složek a vaše zažívání se dá do kupy. A nejen to, prospěje to i vašemu imunitnímu systému.

Když se spojí citron a olivový olej

Citron a olivový olej vytváří skvělou kombinaci, která přináší jedinečné zdravotní výhody. Navíc jsou to obě dostupné potraviny, takže si tuto medicínu může doma připravit a vyzkoušet každý.

Zácpa bude minulostí

Kombinace citronu a olivového oleje vám pomůže promastit sliznici trávicího traktu, takže vás už žádná zácpa trápit nebude. Navíc aktivuje funkci močového měchýře. Citrony a olivový olej vám pomohou s detoxikací, protože, jak píše také web Healthline, obsahují velké množství antioxidantů.

Ochrana důležitých vnitřních orgánů

Olivový olej obsahuje mastné kyseliny, které podporují správnou funkci kardiovaskulárního systému. Pomáhají zlepšovat krevní oběh a dokonce mají pozitivní vliv na vysoký cholesterol. Působí protizánětlivě a obsahuje vitamíny, které vaše tělo potřebuje. Kromě srdce a oběhového systému pomáhá tato směs také aktivovat játra a žlučník, čímž také podporuje přirozenou detoxikaci těla.

Klouby, nehty i kůže budou mít radost

Protože citron a olivový olej mají protizánětlivé účinky, jak potvrzuje také WebMD, dokáže jedna lžička této směsi užitá každé ráno účinně zmírňovat bolesti kloubů a revmatické bolesti. O tom, že olivový olej dokáže pomoci na bolest zad, psala naše redakce již dříve. Kromě toho podporuje zdraví nehtů, vlasů a kůže.

Olivový olej a citrony iZdroj fotografie: Freepik
Olivový olej s citronem je skvělá kombinace pro podporu trávení.

Recepty pro zevní použití

Pro nehtovou péči

Na slabé a lámavé nehty si připravte směs z 1 polévkové lžíce olivového oleje a 1 lžíce citronové šťávy. Na deset minut si do směsi ponořte ruce. Provádějte před spaním. Poté si můžete navléknout bavlněné rukavice, aby živiny mohly pronikat do vašich nehtů i během noci.

Pro vlasovou péči

Olej a citron můžete využít také jako šampón. Podporují zdravé a silné vlasy a bojují proti lupům. Pokud trpíte kožním onemocněním ve vlasové oblasti, může pomoci problémy zmírnit. Směs použijte stejnou jako na nehty, vmasírujte do vlhkých vlasů, nechte chvíli působit a poté opláchněte.

6 jídel, která nejsou ke snídani. Vyhněte se jim a kromě bezproblémového trávení vás čeká i pár kilo dole

Recept pro vnitřní použití

Pro každodenní kúru pro dobré trávení a zdravé tělo si připravujte 1 polévkovou lžíci olivového oleje s čerstvě vymačkanou šťávou z citronu. Tato směs má velký potenciál pomoci s ledvinovými kameny, jak jsme na JakZdravě již psali.

Co pomáhá zlepšovat trávení vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články