Himalájská sůl i jako pomocník: Zabrání svalovým křečím a sníží i krevní tlak

Sůl je základem života na zemi. Je k nalezení v moři, na pevnině i v lidském těle. Je nezbytná pro život. Himalájská sůl je jiná barvou i vlivem za zdraví.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nejen díky pohádkám je známo, že sůl je nad zlato. Není řeč jen o důležitosti soli pro chuť pokrmů, ale také o její důležitosti obecně. Skládá se z chloridu sodného a přirozeně se vyskytuje v mnoha potravinách. Využívá se jako zvýrazňovač chuti i jako konzervační látka. Himalájská neboli někdy také růžová sůl je považována za nutričně lepší než klasická bílá sůl. Vědci F. Fayet-Moore a P. Carr uvádí, že himalájská sůl obsahuje řadu základních živin včetně železa, zinku, vápníku, arsenu, olova či kadmia. Což se projevuje účinky na lidské zdraví.

Porovnání himalájské soli s kuchyňskou solí

Mezi himalájskou a kuchyňskou solí jsou ve složení jisté rozdíly, ale i mezi růžovými solemi samostatně jsou k nalezení veliké rozdíly. Nejen v poměrech jednotlivých živin, ale také v použití kontaminantů. Himalájská sůl obsahuje vyšší obsah živin, ale také sodíku, který je spolu s chlorem základním stavebním kamenem každé soli. Množství sodíku je vyšší než u jiných solí, tudíž je nutné na to myslet a nepřekračovat doporučené dietní cíle. Sůl tmavší barvy obecně obsahuje vyšší množství minerálů.

Zabraňuje svalovým křečím

Téměř každý má zkušenosti se svalovými křečemi. Nejčastěji se s nimi lidé setkávají při nebo po větší fyzické zátěži. Pokud nahradíte klasickou sůl himalájskou solí, rozdíly poznáte okamžitě. Růžová sůl totiž pomáhá proti bolesti svalů, křečím i otokům. Právě otoky je schopná Himalájská sůl zlepšovat díky tomu, že umí udržovat rovnováhu vody v těle. To je velice důležité i pro svaly a nervy.

iZdroj fotografie: Freepik

Snižuje krevní tlak

Obecně je udáváno, že příliš mnoho soli zvyšuje krevní tlak. Toto tvrzení ovšem platí pro bílou neboli kuchyňskou sůl. Ovšem himalájská sůl je v tomto směru jiná. Ta naopak má schopnost krevní tlak snížit, proto je Himalájská sůl vhodná zejména pro lidi trpící vysokým krevním tlakem. Je užitečná i ve stabilizaci nepravidelného srdečního tepu a má schopnost také normalizovat hladinu cukru v krvi. Himalájská sůl je nápomocná i pro regulaci spánku a léčení emocionálních potíži. Má dokonce antistresové účinky a pomáhá zachovat sexuální apetit.

Čistí dutiny i sliznice a zlepšuje vstřebávání živin

Himalájská sůl má také schopnost čistit sliznice od usazenin i bakterií, které se na nich mohou nashromáždit. To samé platí i o dutinách, je možné himalájskou sůl použít i pro jejich výplachy a tím pomoci k jejich vyčištění. Má také schopnost odstranit přetrvávající suchý kašel. Himalájská sůl může také zlepšit vstřebávání živin ve střevním traktu. Užitečná je i při detoxikaci těla. Zabraňuje také vzniku artritidy a dny. Zkrátka se jedná téměř o vše lék a za zkoušku to určitě stojí.

Znáte ještě nějaké další přínosy himalájské sole?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům