Už žádné otoky: Babiččin recept na odvar, který funguje lépe než drahé léky

Pokud vás trápí otoky, nemusíte nutně utrácet za drahé prostředky plné chemie. Problémy vám pomůže vyřešit tento přírodní recept.

                   

Otoky končetin se mohou objevit z mnoha různých důvodů. Ať už se jedná o nezdravý jídelníček, nedostatek pohybu nebo problémy s krevním oběhem, nemusíte v takovém případě spěchat k lékaři a užívat drahé komerční léky. Mnohem lépe se totiž osvědčil tento babiččin recept na bázi petrželky, která dle lékařky Poonam Sachdev prospívá lidskému zdraví v mnoha směrech, a to především díky svým obsaženým složkám. 

Petrželový nápoj proti otokům 

Petržel je velmi účinná bylinka, která podporuje tvorbu moči a pomáhá stimulovat oběhový systém, díky čemuž chrání tělo před otoky a také je pomáhá odstraňovat. Abyste z ní vytěžili maximum, nemusíte přitom udělat nic jiného, než si z ní připravit správný nápoj. Ten stačí zařadit do svého pravidelného jídelníčku a brzy si všimnete pozitivních změn. Jeho příprava navíc není vůbec složitá – stačí si připravit následující ingredience:

  • 5 větviček petržele
  • půl citronu
  • 3 sklenice vody
  • 1 čajovou lžičku medu
Zelená petržel iZdroj fotografie: Pixabay
Petržel pomáhá proti otokům

Jakmile budete mít připraveny všechny ingredience, stačí zahřát vodu (neměla by být vařící) a tou poté zalít petrželku. Její stonky by měly být zcela ponořeny, aby pustila veškeré důležité látky. Až tekutina trochu vychladne, přidejte do ní šťávu z půlky citronu a nechte směs stát 5 minut. Po uplynutí této doby rostlinku odstraňte, přidejte med a vypijte. Na webu JakZdravě jsme také psali o zdravotních benefitech kombinace petrželky s česnekem.

elixír

Léčí mozek, játra i štítnou žlázu: Jednoduchá kombinace tří surovin umí hotové zázraky

Tato účinná bylinka se mimo jiné osvědčila také při podpoře mozku a pomáhá ho chránit před nebezpečnými nemocemi. Důvodem je dle serveru Healthline především skutečnost, že zlepšuje práci neuronů a chrání tento důležitý orgán před záněty a toxiny. Ještě před tím, než toto účinné přírodní léčivo zařadíte do jídelníčku, se raději poraďte se svým lékařem. 

Jak se tato účinná směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články