Už žádné vypadávání vlasů: Účinný lék stojí přibližně 5 Kč

Pokud vás trápí nepříjemné vypadávání vlasů, nemusíte nutně užívat drahé komerční prostředky nebo podstupovat zákroky. Pomůže vám tato levná potravina.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vypadávání vlasů je poměrně častý problém, který trápí mnoho lidí po celém světě. Pokud se s ním potýkáte i vy, nemusíte však nutně kupovat drahé komerční prostředky plné chemikálií, které ne vždy působí přesně tak, jak by měly. Mnohem více se proto vyplatí sáhnout po běžné ingredienci, jako je mrkev. Ta podle lékařky Zilpah Sheikh nabízí mnoho zdravotních vlastností nejen pro lidský organismus, ale díky obsahu betakarotenu podporuje růst vlasů a udržuje je zdravé a krásné. Stačí si připravit jednoduchou směs a tu pravidelně aplikovat. 

Mrkev a podpora růstu vlasů 

Abyste využili vlastností mrkve co nejefektivněji, stačí si z ní připravit jednoduchou směs, která pomůže stimulovat vaše vlasové folikuly a posílí jejich kořínky. To znamená, že váš účes bude posléze mnohem plnější a vlasy vám nebudou tolik padat. Kromě toho nabízí tato úžasná zelenina nespočet dalších zdravotních přínosů a pomoci vám dokáže také při pravidelné konzumaci. Abyste ji však mohli využít právě za tímto účelem, budete si muset připravit jednoduchou směs a tu následně aplikovat přímo do svých vlasů. 

Mrkev chrání před rakovinou všeho druhu, ukazují studie. Při nadměrném příjmu však může mít účinky, které vás šokují

Mrkev se osvědčila zejména díky svému obsahu užitečných složek, jako je vitamín B a vitamín A (betakaroten), které pozitivně ovlivňují zdraví pokožky hlavy a jsou nezbytné pro udržení kondice vlasů. Další nutriční látky, které se v zelenině nachází, zlepšují navíc kvalitu nehtů a kůže, přičemž jak uvádí web Health, svým způsobem také pomáhají detoxikovat celé tělo a podporují tvorbu nových buněk. 

Recept a aplikace směsi 

Příprava samotného receptu je velmi jednoduchá. Stačí mrkev pořádně očistit a poté nastrouhat do vhodné nádoby. Jakmile budete mít hotovo, naneste ji přímo na pokožku hlavy, a to co nejblíže ke kořínkům vlasů. Takto ji nechte působit alespoň 15 minut, a potom ji odstraňte a hlavu si normálně opláchněte vodou. Abyste získali co nejlepší výsledky, opakujte tuto metodu před každým mytím vlasů, a to klidně několikrát po sobě. Postupem času, až rozpoznáte změny, vám postačí provádět proceduru pouze jednou za měsíc. 

Mrkev v košíku iZdroj fotografie: Depositphotos
Mrkev podporuje růst vlasů a chrání je před vypadáváním

Mrkev posiluje lidské zdraví 

Kromě toho, že mrkev podporuje zdraví vlasů, se také skvěle osvědčila v dalších aspektech lidského zdraví. Například díky obsahu betakarotenu mimo jiné přispívá ke zlepšení zraku a ochraně před očními problémy, jako je například degenerace sítnice. Díky obsahu vitamínu C pak také účinně bojuje proti volným radikálům a snižuje oxidační stres, který může vést k řadě nebezpečných nemocí, včetně rakoviny – o příznacích toho, že v těle roste rakovina, jsme na webu JakZdravě nedávno psali. Pozor především na opakující se únavu. 

Mrkev jako pomocník pro lidské zdraví: Pomůže s hubnutím a zlepší zrak, mrkvový sirup zase porazí nachlazení

Některé důkazy také svědčí o tom, že mrkev má velmi pozitivní vliv na zdraví srdce, zejména díky své schopnosti snižovat hladinu cholesterolu. Vláknina obsažená v mrkvi poté podporuje trávení a zdraví střev, zatímco ostatní látky přispívají ke snižování zánětlivých stavů v těle. Zaměřit by se na její konzumaci měly také děti, neboť je bohatá na vitamíny a minerály, které jsou nezbytné pro růst a vývoj. V neposlední řadě má tato zelenina velmi málo kalorií, takže si jí můžete dopřát téměř kdykoli a kdekoli, bez nutnosti výčitek a kalorií navíc.

Jak často jíte mrkev vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články