Zapomenutý poklad našich babiček: Během pár vteřin odstraní všechny toxiny z těla

Toxiny mohou mít vážný vliv na vaše zdraví a chod organismu. Pokud se před nimi chcete ochránit, pak byste měli přidat do svého jídelníčku tuto rostlinu.

                   

Toxiny v těle představují velké riziko pro lidské zdraví. Abyste se ochránili před jejich negativními účinky, je dobré přidat do svého pravidelného jídelníčku potraviny, které si s nimi dokáží rychle a účinně poradit. A právě mezi jednu z nich patří plody dřišťálu, což je úžasná rostlina obsahující nespočet užitečných sloučenin. Mimo jiné si ji můžete podle lékaře Atli Arnarson sami vypěstovat na svých zahradách a okrášlit si tak jeho úžasnými barvami svůj pozemek. Užívat ho poté můžete ve formě léčivé tinktury. 

Dřišťál obecný a jeho účinky na lidské zdraví 

Dřišťál obecný (Berberis vulgaris) je úžasná rostlina, kterou má mnoho lidí pravděpodobně již na svých zahradách. Ve většině případů připomíná spíše keř a zaujme zejména svými krásnými barvami, přičemž nejužitečnější častí jsou jeho plody. Právě ty disponují účinnými vitamíny a dalšími sloučeninami a nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví, jako je například detoxikace těla nebo podpora kardiovaskulárního systému. Toto podlouhlé, načervenalé „ovoce“ je pak typické svou ostře kyselou a nasládlou chutí. 

Co se týče využití na zahradě, rostlina je vhodná zejména jako solitér, uplatní se ve skalkách, a dokonce si z ní můžete vypěstovat živý plot. Ačkoli má mnoho druhů, volit byste měli především dřišťál obecný, který je znám pro své nenáročné podmínky pěstování a jeho plody zpravidla obsahují nejlepší vlastnosti a nejvíce účinných složek. Obzvláště vysoký mají obsah vitamínu C, který je nezbytný pro zdraví krve a posiluje imunitu organismu, což je důležité v podzimním a zimním období. Působí také antibakteriálně a protizánětlivě. 

7 příznaků skrytého zánětu. Projevuje se nápadně, avšak lidé mají tendenci přisuzovat to „běžným problémům“

Další složkou plodů této rostliny je berberin, který pomáhá stimulovat metabolismus a snižovat inzulínovou rezistenci. To znamená, že vás ochrání před nebezpečnými onemocněními, jako je například cukrovka 2. typu nebo i vysoký krevní tlak. Látka pak také příznivě působí antioxidačně, močopudně a pomůže vám i při zácpě. Jak navíc uvádí server WebMD, je možné, že také bojuje proti rakovinným buňkám a chrání tělo před jejich rozvojem, ovšem k tomu je zapotřebí provést další odborné studie. 

čištění krve iZdroj fotografie: Pixabay
Dřišťál obecný podporuje krevní oběh a chrání tělo před mnoha nemocemi

Léčivá tinktura z dřišťálu obecného 

Pokud chcete získat maximální účinek z plodů dřišťálu obecného, bude nejlepší připravit si z nich správnou tinkturu a tu poté v případě potřeby aplikovat. Její pravidelné užívání se obzvláště dobře osvědčilo právě při detoxikaci krevního oběhu od nahromaděných nečistot a také léčbě trávicích problémů, jako jsou žaludeční vředy. Zbavíte se však díky ní již během pár dní nachlazení, zlepšíte svou koncentraci a možná také zhubnete. K přípravě léčivého prostředku budete potřebovat níže uvedené ingredience:  

  • 1 kg plodů dřišťálu obecného 
  • 1 litr vodky
  • 0,5 kg cukru
  • kousek zázvoru
  • vanilkový lusk

Co jsou to žaludeční vředy, jejich příznaky a potraviny, které je nejčastěji způsobují

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Do vhodné nádoby nasypte důkladně omyté plody dřišťálu, 400 g cukru, vanilku a zázvor. Potom všechny ingredience zalijte vodkou a uzavřenou nádobu umístěte na slunné místo na dva týdny. Po uplynutí této doby přidejte do směsi ještě 100 gramů cukru a počkejte, dokud se nerozpustí. Směs přeceďte přes bavlněnou gázu, nalijte o vhodných lahviček a dobře uzavřete. Ty nechte odležet alespoň 6 měsíců na chladném a tmavém místě. 

Jakmile uplyne stanovená doba, můžete ji začít užívat. Pozor, že pro získání maximálního účinku stačí již malé množství tinktury. Na webu JakZdravě jsme také již dříve psali o účinné tinktuře z kaštanů

Jak se tinktura osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články