Zázračný nápoj: Ráno ho vypijete a pak jste zdraví jako rybka

Stačí pít tento úžasný nápoj každý den a žádné onemocnění pro vás již nebude překážkou. Jeho příprava vyžaduje pouze 2 obyčejné ingredience.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

S blížící se zimou nastává také období, kdy jsou mnozí lidé náchylnější ke vzniku onemocnění, jako je například chřipka nebo nachlazení. Pokud se těmto nepříjemnostem chcete vyhnout, můžete zařadit do svého pravidelného jídelníčku tento účinný nápoj ze dvou ingrediencí – jablečného octa a sladkého medu. Tato kombinace nabízí podle lékařky Kim Chin nespočet zdravotních přínosů, a pokud ji budete jíst každý den, nejenže vás ochrání před neduhy, ale také podpoří váš metabolismus a pomůže vám snadněji zhubnout kila. 

Zdravotní výhody medu a jablečného octa 

Jablečný ocet a med jsou dvě úžasná přírodní léčiva, která v nezpracované formě nabízí nespočet zdravotních přínosů. Pokud je však spojíte, jejich účinky mohou být ještě silnější a sladká chuť medu zpříjemní kyselost octa. Pravidelná konzumace této kombinace vás poté ochrání před řadou problémů, včetně, bolesti kloubů, zánětů, trávicích problémů, a stejně tak pozitivně ovlivní kvalitu vašeho života (je však důležité, abyste ji konzumovali po ránu na lačný žaludek). Přínosů však nabízí mnohem více, a to zejména z dlouhodobého hlediska:

  • lepší zdraví a odstranění bolesti kloubů (pomáhá i při artritidě)
  • odstraňuje z těla kyseliny a zmírňuje pálení žáhy
  • podporuje zdraví trávicího traktu a léčí zácpu 
  • usnadňuje spalování přebytečných kalorií 
  • snižuje hladinu cholesterolu a krevní tlak
  • zmírňuje bolest v krku
  • poskytne vám dostatek energie do každého dne 
  • pomáhá udržovat mladistvý vzhled a zlepšuje stav pokožky
  • odstraňuje zápach z úst 
Jablečný ocet na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Jablečný ocet pomáhá snižovat pH těla

Abyste získali všechny výše uvedené přínosy, je důležité zaměřit se na každodenní konzumaci směsi těchto ingrediencí. Pomoci vám samozřejmě dokáže i v případě, že si ji dáte jednou za čas, ovšem aby byly výsledky co nejefektivnější, budete ji muset užívat naprosto každé ráno. Její výhody lze poté připsat chemickým vlastnostem a následným interakcím těla, a to zejména co se týče kyselosti (pH). Ocet je sice přirozeně kyselý, ale po konzumaci se stává zásaditým, zatímco med má také nízké pH a výrazně podporuje činnost organismu. 

4 přírodní antibiotika zastaví nachlazení, kašel i chřipku. Zapomeňte na léky, suroviny ze spíže vás postaví opět na nohy

Pokud tyto dvě látky tedy spojíte, účinně tím zbavíte tělo veškeré nadměrné kyselosti, například i té, která přišla v důsledku stresujícího životního stylu a konzumace nezdravých jídel a nápojů. Jak uvádí web HoustonMethodist, lidská těla fungují nejlépe, když je pH těla mezi 7,0 a 7,4, tedy mírně zásadité. Pravidelná konzumace směsi vám pomůže udržet organismus v těchto hodnotách a ochrání vás tak před možnými potížemi. 

Příprava léčivého nápoje

Příprava léčivého nápoje je velmi jednoduchá. Ještě než se však vrhnete do přípravy, raději zkontrolujte, zda jsou jednotlivé ingredience ve své přirozené formě a nebyly nijak filtrovány či jinak zpracovány. Budete potřebovat následující: 

  • 1 čajová lžička syrového medu
  • 1 čajová lžička jablečného octa (pokud snesete jeho chuť, zvyšte dávku na 1 polévkovou lžíci)
  • 1 sklenice teplé vody

6 populárních mýtů o chřipce a nachlazení, které vám akorát motají hlavu. Vědci je uvedli na pravou míru

Všechny ingredience stačí smíchat v jeden nápoj. Ten byste měli pít každé ráno na lačný žaludek, zhruba 20 až 30 minut před jídlem. Po nějaké době si jej můžete začít dělat i víckrát denně, zejména pokud vás přepadlo onemocnění nebo jiný problém spojený s vysokou kyselostí těla – se snížením tohoto nepříjemného faktoru vám také dokáže pomoci například tento salát, o kterém jsme na webu JakZdravě nedávno psali. Je také důležité po konzumaci nápoje sledovat své tělo a ujistit se, že vám nezpůsobuje žádné kontraindikace. 

Jak se tato léčivá směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články