Zázrak za pár korun: Zlepší trávení, zdraví kostí a zničí i bolest hlavy

Tato jedinečná potravina nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské tělo. Je přitom velmi levná a snadno dostupná v každém obchodě s potravinami.

i Zdroj fotografie: Hersy Adrianty / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Hřebíčky patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva, která nabízí řadu zdravotních přínosů. Jsou navíc velmi levné a dostupné, přičemž jejich pravidelná konzumace (například ve formě horkých nápojů) podporuje trávení, kosti a také posiluje imunitu. Za jejich účinky stojí zejména obsah účinných enzymů a dalších sloučenin, které velmi dobře prospívají organismu, a to podle lékaře Atli Arnarson bez jakéhokoli rizika vedlejších účinků. Kromě toho se hřebíčky používali již po dlouhá staletí i v tradiční medicíně. 

Podpora trávení

Pravidelná konzumaci hřebíčků, například ve formě horkých nápojů, polévek, omáček nebo směsí koření, ochrání váš trávicí trakt a podpoří jeho funkci, jak si můžete přečíst v našem dřívějším článku. Díky jeho síle se budete moci vyhnout nepříjemným problémům, jako je například plynatost, průjem, nevolnost či nadýmání a poradit si hřebíček dokáže také se žaludečními vředy, křečemi a zácpou.

Aby byly tyto účinky ještě silnější, můžete hřebíčky smíchat s organickým medem a výslednou směs poté užívat každé ráno po jedné lžičce. Tímto způsobem mimo jiné skvěle nastartujete svůj den.  

Ochrana před nemocemi 

Hřebíček obsahuje složky, které podporují tvorbu bílých krvinek, což je nezbytné pro udržení dobré funkce imunitního systému. Pravidelná konzumace tohoto přírodního léčiva tak podpoří vaši obranyschopnost a udrží vás v dobré formě po celý rok. Mimo jiné pak jeho sloučeniny účinně bojují proti většině patogenů a zamezují jejich působení po těle. Jak také uvádí server WebMD, skvěle si poradí i se zánětem, který může mít vážné dopady na lidské zdraví zejména v případě, pokud se z něj stal chronický problém.

7 příznaků skrytého zánětu. Projevuje se nápadně, avšak lidé mají tendenci přisuzovat to „běžným problémům“

Regulátor cukrovky

Cukrovka je nebezpečné onemocnění, které se může velmi snadno podepsat na vašem každodenním životě. Pravidelná konzumace hřebíčku však nejenže snižuje riziko jejího vzniku, ale také dokáže zlepšit její příznaky. Důvodem je především skutečnost, že toto účinné přírodní léčivo pomáhá modulovat účinek inzulínu a udržet tak hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Je ovšem důležité poznamenat, že vědci vyžadují provedení dalších odborných studií, které by tyto účinky dokázaly potvrdit. 

lžíce s hřebíčkem a hřebíček rozsypaný okolo iZdroj fotografie: Freepik
Hřebíček pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi

Zdraví kostí

Hřebíčky jsou dobře známé pro svůj bohatý obsah složek, jako jsou fenoly, eugenol a jeho deriváty. Jedná se o velmi účinné sloučeniny, které pomáhají udržovat hustotu kostí. Díky tomu chrání tělo před rozvojem nebezpečných onemocnění, včetně osteoporózy a dalších problémů. Stejně tak vám z dlouhodobého hlediska pomohou udržet kosti pevné, čímž výrazně sníží riziko vzniku zlomenin či naraženin. Na webu JakZdravě jsme také psali o blahodárných účincích petržele, která taktéž podporuje zdraví kostí a mnoho dalšího. 

sklenice čaje

Čaj, který nestojí ani korunu: Napraví nespavost, pomůže i na bolavé kosti

Nepříjemné bolesti hlavy 

Směs ze 3 hřebíčků a lžičky mořské soli je skvělý domácí prostředek, který vám dokáže pomoci zmírnit nepříjemné bolesti hlavy a zamezit jejich návratu. Toto účinné přírodní léčivo má také protirakovinné účinky – poradí si zejména s rakovinou plic v raném stádiu. Díky obsahu eugenolu poté pomůže hřebíček také s bolestí zubů. V takovém případě jej stačí během dne několikrát žvýkat. 

Jak se hřebíček osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články