Extrémní dávka zdraví: Proto si každý večer dávaly naše babičky cibuli do ponožek

Tato metoda z čínské tradiční medicíny vám pomůže detoxikovat tělo a podpoří cirkulaci krve. Stačí nakrájet cibuli a poté si jí vložit do ponožek.

                   

Čínská tradiční medicína se často zaměřuje na aplikaci přírodních léčiv a detoxikaci organismu. Není proto překvapením, že její zastánci dbali velkého důrazu na cibuli, která i podle současných odborníků nabízí nespočet zdravotních přínosů. Pokud z ní chcete získat maximální účinek, uděláte nejlépe, když ji nakrájíte na plátky a poté vložíte do ponožek. Tímto způsobem vyčistíte krev a podpoříte její regulaci, uvádí web Healthline

V chodidle je zhruba 7 000 nervových zakončení

Cibule je známá pro svůj bohatý obsah účinných látek, které podporují detoxikaci organismu a regulují krevní oběh. Oba tyto benefity poté mají vliv na zdraví srdce, které je díky ní silnější a získává větší ochranu před nebezpečnými nemocemi, včetně srdečního infarktu. Pro získání maximálního účinku z tohoto přírodního léčiva však uděláte nejlépe, když z něj připravíte léčivý zábal na chodidla a ten necháte přes noc působit. 

Na spodku nohou se totiž nachází všechna nervová zakončení, která dokáže cibule stimulovat, podpořit tak imunitní systém a především vytáhnout veškeré bakterie, které tělo nedokázalo odbourat. Postup je přitom dle lékařky Kristina Herndon velmi jednoduchý a nevyjde vás na mnoho peněz. Pro získání maximálního účinku můžete navíc metodu provádět každý večer, což vám pomůže předejít mnoha onemocněním a udrží vaše tělo pod ochranou. 

Aplikace cibulového zábalu je velmi snadná 

Pokud budete chtít cibulový zábal vyzkoušet, stačí zeleninu nakrájet na tenké plátky a následně počkat několik minut, dokud se na nich neobjeví šťáva. Jakmile budou připraveny, položte si je na spodky chodidel a zabalte je průhlednou fólií tak, aby byly dostatečně připevněné. Nakonec si oblékněte vlněné ponožky, které nohy udrží v teple, a nechte zábal působit přes celou noc. Ráno vše odstraňte a umyjte si nohy studenou vodou.

Loupání cibule iZdroj fotografie: iStock
Cibulový zábal podporuje detoxikaci těla a chrání ho před nemocemi

Jakmile metodu dokončíte, oblečte si znovu vlněné ponožky, aby vaše chodidla zůstala v teple. Tímto způsobem umožníte krvi rychleji cirkulovat a dosáhnete co nejlepších výsledků během velmi krátké doby. Očistná kúra je obzvláště užitečná pro ty, kteří trpí cukrovkou a špatným krevním oběhem, ovšem pomoci vám dokáže s jakýmkoli onemocněním. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech cibule

Bílá, žlutá, růžová nebo červená cibule: Jaký je mezi nimi rozdíl a k čemu je použít

Nezapomínejte na chůzi naboso 

Přestože ne každý věří čínské medicíně a podobným metodám, cibule velmi dobře podporuje všech 7 000 nervových zakončení, které se nachází v chodidle a jsou v přímém kontaktu s vnitřními orgány. Pokud je chcete udržet v dobré kondici a pravidelně je stimulovat, můžete také začít chodit naboso a čas od času si dopřát masáž chodidel. Obě tyto metody vám pomohou žít pohodlněji a pozitivně ovlivní celé vaše tělo. 

Jak se cibulový zábal osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články