Krevní tlak klesne rychlostí světla, postačí k tomu pouze 3 suroviny

Vysoký krevní tlak může mít vážný dopad na vaše zdraví. Pokud zařadíte do svého jídelníčku tyto 3 suroviny, okamžitě ho dostanete pod kontrolu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pacienti s vysokým krevním tlakem jsou vystaveni mnoha problémům, a to včetně vyššího rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění, jako je mozková mrtvice nebo srdeční infarkt. Většina z nich proto běžně užívá léky na předpis, které jim pomáhají tento faktor udržovat pod kontrolou a chrání je před nebezpečím. Kromě těchto prostředků se však pro jeho snížení osvědčily také další suroviny, a to podle lékařky Amy Richter zejména cibule. 

Pomohou slunečnicová semínka 

Pokud vás trápí vysoký krevní tlak nebo se chcete před tímto faktorem pouze ochránit, pak byste měli do svého jídelníčku zařadit slunečnicová semínka. Jedná se totiž o velmi účinnou potravinu, která vám ho pomůže snížit již během několika vteřin. Pro získání maximálního účinku je samozřejmě důležité konzumovat je pravidelně, a to podle serveru PharmEasy ve formě správné léčivé směsi. Pro její přípravu budete potřebovat následující ingredience: 

  • 1,5 litru studené vody
  • 2 šálky neloupaných slunečnicových semínek

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Slunečnicová semínka důkladně omyjte a vložte do smaltované misky. Poté je zalijte studenou vodou, přiveďte k varu, a jakmile se začne vařit, teplotu stáhněte a nechte směs 2 hodiny pracovat. Když uplyne stanovená doba, tekutinu přefiltrujte, nechte vychladnout a vypijte jeden šálek každý den. Účinný lék skladujte vždy v ledničce a před počátkem léčby se poraďte se svým lékařem, zda je pro vás vhodný.  

I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak

Pokud je tlak příliš vysoký, sáhněte po octu 

Ocet patří mezi nejsilnější přírodní léčiva, která jsou na světě k dispozici. Tato úžasná ingredience nabízí velmi pozitivní přínosy pro lidské zdraví, a pokud jej zařadíte do svého pravidelného jídelníčku, pročistí vaše tělo, udrží krevní tlak pod kontrolou a také vám pomůže zhubnout. Pokud však hypertenzí již trpíte, měli byste být s jeho užíváním obzvláště opatrní a užívat jej pouze v momentě, kdy budou hladiny krevního tlaku obzvláště vysoké.

Jablečný ocet na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Jablečný ocet pomáhá snižovat vysoký krevní tlak

Pro získání maximálního účinku sáhněte po 6 % octu (ocet z červeného vína, balzamikový ocet), a jakmile se hladina krevního tlaku viditelně zvýší, nalijte prostředek na bavlněnou utěrku, rozložte ji na zem a postavte se na ni oběma nohama (na boso). Mezitím si také otřete stejným ručníkem zadní část krku a vysoké hladiny začnou velmi brzy klesat. Na webu JakZdravě jsme také psali o typických známkách vysokého krevního tlaku

Bomba plná antioxidantů za pár korun: Cibule napomůže zdraví srdce a sníží hladinu cukru v krvi

Osvědčila se také štiplavá cibule 

Dalším osvědčeným prostředkem pro snížení vysokého krevního tlaku není nic jiného než cibule. Tato úžasná potravina působí nejlépe ve formě roztoku, který si vyrobíte následovně: Středně velkou cibuli překrojte na poloviny, vložte do sklenice, zalijte studenou vodou a nechte přes noc odstát. Následující ráno vypijte tekutinu na lačný žaludek – takto pokračujte každý den a během několika týdnů se tento faktor vrátí do normálu. 

Jak proti vysokému krevnímu tlaku bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články