Tenisový míček jako řešitel většiny problémů s bolestí –⁠ včetně sedacího nervu. Samomasáž zabere pár minut, úleva je okamžitá

Masáž tenisovým míčkem je jednoduchá technika samomasáže, kterou si rychle ulevíte od bolesti způsobené ztuhlými a napjatými svaly.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešní době trpí miliony lidí bolestmi kloubů a svalů v různých částech těla. Jak radí fyzioterapeutka Amy Elizabeth Wolkin, PT, DPT, MBA, proti těmto bolestem dlouhodobě pomáhá úprava životního stylu a pravidelný správný pohyb. Okamžitou úlevu mohou poskytnout masáže. Pokud však nemáte maséra momentálně v dosahu, můžete si pomoci i sami. Jednoduchý trik s tenisovým míčkem je účinným způsobem, jak protáhnout svaly a zmírnit tak bolest. 

Masáž tenisovým míčkem

Pružnost tenisového míčku snižuje napětí a zmírňuje bolest. Tenisový míček je jednoduchý, levný a snadno přenosný samomasážní nástroj, který můžete použít, když vám začnou tuhnout či bolet svaly. Je jako malý pěnový válec. Masáž tenisovým míčkem je obvykle nejužitečnější v oblasti zad a stehenních svalů, tedy v místech, kde si můžete jednoduše lehnout na tenisový míček a sevřít jej mezi tělo a podlahu nebo zeď.

Mnoho jiných míst je nepohodlných (zejména pro začátečníky) a může být obtížné nebo nemožné účinně vyvinout tlak. Zde se dozvíte, jak používat míček k úlevě od bolesti v různých částech těla:

iZdroj fotografie: Depositphotos

1. Ztuhlý krk

Po dlouhém dni v kanceláři, práci na počítači nebo psaní potřebují vaše krční svaly protažení. Lehněte si na podlahu, pod krk si položte dva tenisové míčky a hlavou jezděte nahoru a dolů. Vytrvejte asi minutu, poté pohybujte krkem pomalu ze strany na stranu.

2. Bolest ramene

Pokud vykonáváte opakované pohyby, jako je odklízení sněhu nebo zvedání těžkých předmětů, mohou vás bolet ramena. V tomto případě si vleže na podlaze položte tenisový míček za lopatku a pohybujte ramenem.

3. Tlak na hrudi

Zkrácené svaly na hrudi mohou vést k dýchacím potížím a problémům s nervovým systémem. Tento problém vyřešíte tak, že si pod klíční kost položíte míček a zhluboka dýcháte, zatímco jej tisknete k rohu dveří nebo zdi. Můžete s ním pohybovat ze strany na stranu nebo nahoru a dolů.

iZdroj fotografie: Pexels

4. Bolesti zad

Ležte na zádech na dvou tenisových míčcích mezi žebry a kostrčí a pohybujte pánví ze strany na stranu tak, aby míčky masírovaly spodní část zad. Zhluboka dýchejte a masírujte se po dobu 5 minut.

5. Bolest v pažích

Pokud cítíte bolest a napětí v ohýbačích svalů nebo v prstech a dlaních, položte ruku na tenisový míček a druhou na ni, pro větší tlak. Poté míček přitlačte a minutu ho držte, přičemž se o něj opírejte celou vahou svého těla. Na závěr pohybujte míčkem nahoru a dolů po dobu dalších tří minut.

Jaké další techniky samomasáže používáte?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články