Tak silná potravina, že by měla být prohlášena za lék: Dokonce prý dokáže i léčit neplodnost

Jedna z forem přírodního léku skoro na vše. Poděkovat lze včelám, které se nadřou, ale výsledek stojí za to. Zkuste mateří kašičku a vaše tělo vám poděkuje.

včely-plástev-mateří kašička i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Včely jsou jedním z nejlepších přírodních lékařů vůbec. Týká se to nejen medu, ale i jiného základního včelího produktu, mateří kašičky. Většina lidí o ní slyšela, ale málokdo ví, co všechno dokáže. Vzniká v hltanových žlázách včel a tvoří ji pouze včely v určitém věkovém rozmezí. Ty pro tuto výrobu potřebují pyl a následně mateří kašičkou krmí včelí královny i larvy včel dělnic. Lidé ji používají zejména v kosmetice, ale je nápomocná i při zvýšení výkonu v práci, při neplodnosti i pro zlepšení imunity.

Zázrak zvaný včelí mateří kašička

Co se složení týká, tak je mateří kašička složena až ze 70 % vodou, poté hlavně bílkovinami, sacharidy a nejméně tuky. Kromě těchto základní živin obsahuje ovšem i vitamíny, minerály, enzymy a další cenné složky. Zisk mateří kašičky je náročný a dávky jsou velice malé. Je možné ji koupit, ale je nutné ji správně skladovat, ideálně v neprůhledných nádobách do maximálně 8 ˚C. Mateří kašička je hojně využívána v kosmetice, ale i ve formě přídavku do léků.

Mateří kašička = zlepšení zdravotního stavu

Jedním z odvětví, kde je mateří kašička nápomocná, je v oblasti zlepšeného výkonu v práci. Pomůže vám také s koncentrací nejen při práci. Aby váš život splňoval slogan spokojený, je nutné i dobře spát, ale není čeho se obávat. Mateří kašička zvládne i to, ovlivňuje totiž spánkový cyklus a také zlepšuje paměť. Tudíž v této oblasti je mateří kašička vhodným pomocníkem, a pokud to vyzkoušíte, rozhodně nebudete litovat.

Včela - mateří kašička iZdroj fotografie: Flickr
Mateří kašička od včel vyřeší mnoho zdravotních potíží

Ovšem nejedná se o zázrak přírody jen tak. Pomoc vám poskytne i téměř při všech zdravotních problémech. Studie se většinou zabývaly výzkumem mateří kašičky a jejími neobyčejnými schopnostmi v boji proti neplodnosti. Tyto účinky má díky tomu, že ovlivňuje hladinu estrogenu u žen a kvalitu spermií u mužů. Je prokázáno, že mateří kašička zvyšuje úspěšnost početí. Takže pokud se dlouho pokoušíte o mimiko, rozhodně vyzkoušejte pomoc včeliček.

Co se týká ženských problémů, má využití i při nepravidelné menstruaci, a také je skvělou podporou ke správnému fungování vaječníků. Mateří kašička působí blahodárně na nervový systém, jelikož napomáhá prodlužovat životnost buněk, a tudíž zpomaluje jejich stárnutí. Proto je její užívání vhodné pro lidi s Parkinsonovou i Alzheimerovou chorobou. Užívejte 0,5 až 1 gram nalačno každý den, ideálně pod jazyk. A nechte se překvapit.

Jaké máte zkušenosti s mateří kašičkou?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články