Už žádné problémy se spánkem, vše vyřeší jediná sklenice zázračného nápoje

Řada potravin má vliv na spánek. Ať už pozitivní nebo negativní. Trpíte-li problémy se spaním, budou vás zajímat potraviny s účinkem pozitivním. Nejlepší je vyzkoušet kombinaci.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

S problémy se spánkem bojuje stále více a více lidí. K tomu, abyste urvali kus kvalitního a ničím nerušeného spánku, ovšem nemusíte sahat hned po lécích. Vyzkoušejte napřed upravit své spánkové návyky. V neposlední řadě stojí za vyzkoušení přírodní recepty z potravin, které vám pomohou uklidnit myšlenky a ukolébají vás do říše snů. Nejjednodušší je vypít před spaním nápoj, k jehož přípravě stačí suroviny, které najdete v kuchyni.

Recept na váš večerní nápoj

Ingredience, bez kterých se příprava neobejde:

  • 200 ml kravského mléka (může být i mléko rostlinného původu),
  • 1 kapka vanilkového extraktu
  • a 1 polévková lžíce medu.

Postup přípravy:

  1. Zahřejte mléko.
  2. Nechte mléko pár minut povařit.
  3. Nalijte mléko do sklenice a přidejte med a vanilku.
  4. Vše dobře promíchejte.
  5. Než půjdete na kutě, vypijte.

Proč to funguje?

Protože jednotlivé složky tohoto receptu podporují zdravý spánek a pomohou vám zklidnit kromě myšlenek také celý organismus. Hlavní roli hrají tři ingredience. Vanilka, med a mléko. Ne nadarmo se doporučuje před spaním sklenice teplého mléka. Toto doporučení je ještě mnohem lepší.

Mléko v konvici a med v hrnku s tyčinkou na med na pruhované utěrce iZdroj fotografie: Freepik

Vanilka

Samotná vůně vanilky patří k nejúčinnějším způsobům, jak se zklidnit a uvolnit při stresovém vypětí. Pomáhá navodit relaxaci a snižuje pocity úzkosti. Navíc má příjemnou chuť, takže budete mít z nápoje úžasný chuťový zážitek.

Mléko

Mléko je bohaté na bílkoviny, které obsahují aminokyselinu tryptofan. Ta pomáhá tělu usnout. Navíc podporuje produkci serotoninu a melatoninu (spánkových hormonů), takže se brzy po požití dostaví uklidňující účinek. Díky vápníku, který je obsažen v mléce, se tryptofan lépe vstřebává a tělo ho dokáže efektivněji využít.

Med

Med podporuje produkci sloučenin glykogenu. Glykogen (zásobní cukr uložený v játrech) během dne tělo ztrácí, a pokud ho nemáte dostatek, vyspíte se špatně. Dostatek glykogenu zajišťuje, že játra budou správně během spánku fungovat a vy se probudíte svěží a odpočatí.

Podpořit usínání a zklidnění můžete také pomocí levandule. Pomůže na bolesti hlavy i další zdravotní neduhy.

Co pomáhá navodit spánek vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články