Žaludek bude zdravý jako nikdy dřív: Jedna špetka do jakéhokoliv nápoje a je po problémech

Organická síra se přirozeně nachází v těle jako stavební minerál, stejně jako je v těle přítomný sodík a voda. Dokáže vyřešit mnoho zdravotních potíží a nemá vedlejší účinky.

Sklenice s průzračnou tekutinou a brčkem na červeném pozadí i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Znáte MSM prášek? Nevadí, hodně lidí ho nezná. Jedná se o velmi účinný přírodní prášek, který by se mohl snadno stát vaším novým pomocníkem. Najdete ho v lékárnách i na internetu. Zkratka MSM znamená methylsulfonylmetan, jinak také organická síra. Určitě se nebojte, není to nic, co by ve vašem těle už nebylo.

Co je MSM

Organická síra se běžně nalézá jako složka (minerál) v lidském těle. Dále ho najdete v čerstvých potravinách, ale při jakémkoli dalším zpracování těchto potravin mizí a už z ní vaše tělo nemůže profitovat. Normálně se vyskytuje v čerstvém ovoci, zelenině, masu, mléku a mořských plodech. Podle webu MedicalNewsToday je organická síra vhodná pro alergiky, pacienty s kožními problémy, ale také pro lidi trpící trávicími obtížemi, poruchami imunity a problémy s klouby.

Organická síra na bolavé klouby

Síru tělo potřebuje pro tvorbu kolagenu, který slouží jako stavební materiál pro chrupavky, vlasy, kůži, kosti, zuby a nehty. MSM pomáhá při bolestech kloubů a zánětech, doporučuje se dokonce při osteoporóze a revmatoidní artritidě, včetně juvenilní (dětské) revmatoidní artritidy. Často ho lidé užívají při chronických bolestech zad, hlavy, svalů, šlach a poúrazových bolestech. Pro zmírnění revmatických bolestí můžete také použít koupel, o které jsme na JakZdravě již psali.

Čerstvé ovoce a zelenina v miskách iZdroj fotografie: Pixabay
Organická síra se nachází v čerstvém ovoci a zelenině

Další účinky MSM

Podle webu Healthline zvyšuje organická síla energii a pomáhá potlačovat únavu. Hodí se také v případě detoxikace těla. Její největší předností je to, že nemá žádné vedlejší účinky a pro tělo není škodlivá. Jak už bylo řečeno výše, je vhodná při rekonvalescenci po úrazech, při svalových křečích a bolestech svalů a šlach. Dokonce se může užívat preventivně při nadměrné fyzické zátěži. Tím, že MSM zvyšuje hladinu kolagenu a keratinu, podporuje přirozeně také růst vlasů.

Bolest kloubů, nespavost a vypadávání vlasů: Viníkem může být stres

Bezpečný pro užívání

U organické síry se nemusíte bát žádné alergie, protože samotný MSM prášek zmírňuje, ba dokonce odstraňuje alergické reakce organismu. Blokuje totiž receptory histaminu, který je hlavním aktérem, když dojde na alergickou reakci. Mohl by to být jeden ze způsobů, jak vyřešit alergii na domácí mazlíčky. O dalších variantách, aby mazlíček nemusel pryč, naše redakce informovala také.

Doporučená denní dávka se pohybuje kolem 3-6 gramů denně, které je vhodné rozložit do tří dávek. Dá se přidat do jakéhokoli nápoje nebo rozmíchat ve vodě.

Jaké jsou vaše zkušenosti s práškem organické síry?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články