Vzala jablečný ocet a ponořila si do něj nohy. Za 30 minut se zbavila hned 7 různých problémů

Nožní lázeň s jablečným octem přináší až překvapivé množství výhod. Nejenže si poradí s plísněmi i bradavicemi, ale navíc zmírní stres a uleví od bolesti.

Jablečný ocet v lahvi a sklenicích i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Teplá voda je přírodní lék, jehož účinky byly známy již ve starověkých kulturách. Teplo vody totiž může snížit svalové napětí a bolesti kostí i kloubů. Vyšší teplota také zlepšuje krevní oběh a podporuje pohyblivost kloubů a mírní bolest. Pokud do teplé vody přidáte jablečný ocet, získáte léčebnou nožní lázeň. Jak vysvětlují odborníci z Healthline, jablečný ocet má protiplísňové vlastnosti, může vám tak pomoci eliminovat zápach nohou a zmírnit mykózu. Nožní lázeň s jablečným octem však nabízí výhod mnohem více.

Jablečný ocet pomáhá při vnitřním i vnějším použití

O výhodách konzumace jablečného octa jsme na JakZdravě již několikrát psali. Pomáhá při snižování krevního tlaku i cukru a napomáhá hubnutí. Nutriční specialistka Kathleen M. Zelman, MPH, RD dodává, že jablečný ocet také prospívá lidem, kteří trpí zácpou či syndromem dráždivého tračníku a může dokonce pomoci předcházet některým druhům rakoviny.

Jablečný ocet však můžete použít i zvnějšku. Stačí jej přidat do teplé (až horké) vody a udělat si nožní lázeň. Nožní lázeň s jablečným octem je přírodní léčebný prostředek, jehož účinky byly známé již v dávných kulturách. Tato terapeutická procedura kombinuje teplou vodu s jablečným octem, což vytváří prostředí, které přináší řadu zdravotních výhod. Patří mezi ně zejména:

nožní lázeň, nohy ve kbelíku iZdroj fotografie: Freepik
Lázeň provádějte pravidelně, vždy ideálně 30 minut.
  1. zmírnění zánětu 
  2. úleva od bolesti
  3. snížení stresu
  4. zlepšení zdraví srdce a cév
  5. zlepšená citlivost na inzulín, což snižuje riziko vzniku nebo zhoršení diabetu
  6. lepší nervová funkce díky regulaci elektrolytů
  7. odplavení toxinů a těžkých kovů
zilky

Babské rady na křečové žíly: Kaštanová tinktura, jablečný ocet či léčba horkou a studenou vodou

Jablečný ocet pomáhá při kožních problémech

Jak jsme již výše zmiňovali, jablečný ocet má protiplísňové účinky. Kromě toho účinkuje však i proti bakteriím a snižuje záněty, takže vám může pomoci s léčbou mnoha kožních problémů. Kromě plísňových infekcí jej můžete využít i k léčbě bradavic, jak jsme již ostatně dříve na JakZdravě zmiňovali, či akné nebo některých typů ekzémů. 

Na co používáte jablečný ocet vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články