Umístěte pod prostěradlo kousek tuhého mýdla. Vyspíte se do růžova tak, jak tomu už dlouho nebylo

I taková obyčejná a zcela běžná věc, jako je tuhé mýdlo, v sobě skrývá výhody, které byste nečekali. Ta jedna vám dokonce může pomoci se zkvalitněním spánku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Problémy s nespavostí, častým nočním probouzením nebo syndromem neklidných nohou nejsou v dnešní době nic příliš neobvyklého nebo raritního. Setkává se s nimi čím dál, tím více lidí. Faktorů, které tuto problematiku ovlivňují, je celá řada, a tak se mnohdy velmi obtížně hledá konkrétní příčina. Existuje však také několik možností, jak tyto potíže řešit a jak svůj spánek zkvalitnit a zlepšit své celkové zdraví. Pomoci může i věc, kterou byste možná nečekali – klasické tuhé mýdlo.

Potíže se spánkem

I když by to možná mnozí neřekli, potíže se spánkem trápí mnohem více lidí, než se může zdát. Může za to doba jako taková, která je neuvěřitelně rychlá a uspěchaná. Téměř každý se tak za něčím věčně žene. Dalším důvodem spánkových poruch mohou být i osobní problémy každého z nás nebo také zdravotní komplikace. Co si však pod pojmem „poruchy spánku“ nejlépe představit?


iZdroj fotografie: Depositphotos

Například takovou nespavost, která nás trápí v chronickém měřítku. Může také jít o časté noční probouzení či syndrom neklidných nohou, kdy naše tělo a zejména dolní končetiny trápí nepříjemné křeče, pnutí nebo podivný tlak, jenž nám nedá spát. Vždy je proto důležité přijít těmto problémům tak nějak lidově „na kobylku“ a odhalit jejich příčinu. Podle ní se poté mnohem lépe stanoví léčba a vše kolem ní. V mnohých případech však mohou pomoci i obyčejné babské rady.

Vsaďte na obyčejné tuhé mýdlo

I když se nejedná o věc, která by byla jakkoliv vědecky dokázaná či podložená studií, použití klasického tuhého mýdla může pomoci více, než se zdá. Řada lidí na diskusních fórech či jiných stránkách totiž tvrdí, že vložení rozbalené kostky tuhého mýdla pod prostěradlo dokonale zmírnilo jejich pocity neklidných nohou a také zlepšilo jejich spánek jako takový. Rozhodli jsme se tedy tuto metodu vyzkoušet a světe div se, skutečně na tom něco bude.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Celé kouzlo však tkví v jedné základní věci, a to výběru správné vůně tohoto mýdla. Obecně by to totiž měla být taková, která na vás působí dobře a dokonale vás uklidňuje. Jako účinná a efektivní se nejvíce projevila ta levandulová, která již ve své podstatě obsahuje složky, které jsou pro spánek jako stvořené. Pokud tedy takové mýdlo vložíte pod prostěradlo či postelový přehoz, vaše nožky se hezky zklidní a vy budete spát jako nemluvně.

Čím je to způsobeno?

Na tuto otázku není snadné nalézt odpověď, jelikož se ještě žádný vědec nerozhodl mýdlovou metodu ověřit a sepsat výsledek. Předpokládá se však, že jako uklidňující a uvolňující pro tělo působí především složení tuhých mýdel, zejména co se těch starších týče. Ty byly totiž často vyráběny z přírodních složek a extraktů, a tak se není čemu divit, že na ně naše tělo reaguje takto.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Navíc pokud se jedná o onu levandulovou verzi, nelze se divit už vůbec. Levandule jako taková totiž napomáhá při celkovém uvolnění těla a jeho relaxaci. Běžně se tato rostlina užívá k navození klidného spánku, a to hned v několika podobách. Narazit můžeme na samotné sušené květy vedle polštáře, různé esenciální oleje či koupelové přípravky, polštářové spreje a mnoho dalšího.

Jak na lepší spánek

Pokud však hledáte kouzlo, které vám pomůže zlepšit spánek jako takový, zaměřte se především na vše kolem něj. Co děláte před spaním? Relaxujete, nebo až do poslední chvilky řešíte pracovní či školní záležitosti, či dokonce nekonečně hledíte do mobilu? Vše kromě té relaxace je totiž špatně.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Před spaním byste se měli co nejvíce uvolnit a navést tělo k postupnému upadání do spánku. Nejlépe se vám to podaří v místnosti zcela bez elektronických zařízení, jejichž elektromagnetické vlny spánek narušují. Také byste si měli dávat pozor na to, co jíte a kdy před spaním to jíte. Týká se to však i mnohých dalších věcí, jako je tma v místnosti, ve které spíte, či její teplota. O tom jsou však jiné články, které vám poradí a podrobně vás navedou na to, co a jak před spánkem dělat a nedělat.

Jak jste na tom se spánkem vy? Spíte klidně, nebo vyzkoušíte pevné mýdlo?

Zdroj: Livescience

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Některé vlastnosti určené znamením zvěrokruhu mohou narušovat a nakonec i zničit váš vztah. Pochopte je a naučte se s nimi pracovat
Události247
O vstupu Ukrajiny do Evropské unie může být řeč za 20 let, míní francouzský ministr Beaune. Potvrzují to i odborníci
VědaŽivě
Většina lidí na obrázku rozezná jenom žábu. Pravdou je, že se v něm ukrývají 2 zvířata – vidíte je?
adbz
Na rekonstrukci starého bytu 4+kk měli důchodci 327 000 Kč a 3 měsíce. Přesto je promyšlený do detailu a působí útulně