Zimní zázrak za hubičku: Od té doby, co to jím, nikdy jsem nebyla nemocná

Tato vitamínová směs vám zvýší obranyschopnost a zimní plískanice si na vás nepřijdou. Je nabitá vitamíny a minerály, viry a bakterie tak nemají šanci.

vitamínová směs i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Období od podzimu do jara se obecně vyznačuje větším výskytem respiračních onemocnění, včetně dlouhých nachlazení a těžkých chřipek. Jedinou možností, jak se můžete bránit, je silná imunita, kterou je ovšem potřeba podporovat. Velkým pomocníkem vám může být i tato jednoduchá a chutná vitamínová směs, díky které minimalizujete počet dní s otravnou rýmou či strávených v posteli s horečkou.

Zimní vitamínová směs

Pokud jste právě dopekli vánoční cukroví, tyto suroviny vám pravděpodobně ve spíži ještě zbyly. Pokud ne, seženete je i v tom nejmenším obchůdku na rohu. Budete potřebovat:

  • 3 citrony
  • 200 g vlašských ořechů
  • 150 gramů rozinek
  • 150 gramů sušených švestek
  • 150 gramů sušených meruněk
  • 200 gramů medu
  • 1 čajovou lžičku růžového sirupu (pokud nemáte, nemusí být)

Covid-19, chřipka, nachlazení, nebo alergie: Nenechte se zmást obdobnými příznaky a naučte se jednotlivá onemocnění rozlišovat

Všechny ingredience smíchejte a vložte do uzavíratelné nádoby a uložte do chladničky. Každé ráno (ideálně na lačno) snězte jednu polévkovou lžíci směsi. Až sníte poslední lžíci, kúra je u konce. Tato vitamínová směs je vynikající prostředek na posílení imunity, a to nejen v zimních měsících. 

Díky vysokému obsahu vitamínů B, A, C a E a také mědi, vápníku, fosforu, selenu a zinku má silné antivirové, antibakteriální a antiseptické vlastnosti. Žádné bakterie ani viry si tak na vás nepřijdou. Unikátní směs účinných látek jim totiž nedá šanci.

vitamínová směs na nachlazení iZdroj fotografie: Depositphotos
Vitamínová směs nedá nachlazení šanci

Citrony jsou osvědčení podpůrci silné imunity

Když se řekne domácí lék na nachlazení či posílení imunity, citrony jsou asi jednou z prvních potravin, které vás napadnou. I na JakZdravě jsme jej doporučovali již nesčetněkrát, a to jak samostatně, tak i v různých kombinacích, skvěle se doplňuje například s bobkovým listem. Vitamín C však má však i další potenciální přínosy. 

Jak vysvětluje nutriční specialistka Helen West, RD, vitamín C snižuje riziko infarktu a mrtvice a společně s kyselinou citrónovou pomáhá předcházet ledvinovým kamenům. Pouhý jeden citron obsahuje více než polovinu doporučené denní dávky vitamínu C, denní potřebu tohoto důležitého vitamínu tak zajistíte naprosto hravě.

imunitní sytém funguje jako štít

Imunita ze železa: Domácí sirup vybuduje imunitu, kterou jen tak nic neporazí

Med je osvědčený lék na řadu onemocnění

Med je jedním z nejsilnějších přírodních léků již od počátků věků. Není se tedy čemu divit, že je nepostradatelnou součástí většiny receptů na domácí léčbu mnoha neduhů, samozřejmě včetně respiračních onemocnění. Nedávno jsme s vámi na JakZdravě sdíleli skvělý recept na zlatý med, který je v léčbě probíhajícího infektu nepřekonatelný.

Sušené ovoce a ořechy recept nejen dochutí, ale i posílí

Vitamíny a další živiny jsou v sušeném ovoci zachovány v prakticky stejném množství jako v ovoci čerstvém. V zimních měsících je tak ideální variantou. Ořechy zase obahují velké množství antioxidantů a omega-3 mastných kyselin, které, jak podotýká nutriční expertka Imashi Fernando, MSprospívají nejen kardiovaskulárnímu systému a mozku, ale také střevům a imunitě. Jsou proto také nezbytnou součástí receptu na vitamínovou směs, která vám pomůže zimní měsíce přestát jen s minimální nemocností.

Jak posilujete imunitu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články