Cvičení s nebývalým efektem, které je nejlepší provádět po probuzení: Věnujte mu 2 minuty denně

Jak rozproudit po ránu krev? Ideální je cvičení, po kterém se budete cítit plní energie. Pro lenochy máme speciální dvouminutovou rozcvičku, na kterou ani nemusíte vstát z postele.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Cítíte se po ránu unavení, ačkoli máte za sebou noc plnou kvalitního spánku? Možná budete muset energii teprve probudit. Jak? Rozpruďte krev v žilách a udělejte oběhovému systému budíček. Budete se divit, jaký příval energie do vás vrazí. Nemusíte se dát na náročná cvičení, ačkoli Daniel Bubnis, osobní trenér a fitness specialista, doporučuje kromě krve rozhýbat také svaly. Ale nebojte se, máme pro vás i verzi pro lenochy.

Tělo potřebuje pohyb

Pravidelné cvičení možná pro mnoho lidí nezní populárně, ale pohyb naše tělo potřebuje, aby mohlo správně fungovat. Nemusí to znamenat pocení v posilovně, někdy stačí jakákoli fyzická aktivita. Rozproudit krev i prokysličit svaly pomůže třeba svižná chůze, běh, plavání nebo třeba cyklistika. Pokud nezatracujete cvičení, ukážeme vám sedm cviků, které vás po ránu dokážou pořádně vzpružit.

1. Kliky

Kliky určitě dobře znáte. Jejich účelem je posílit především ruce, ramena a hrudník. Kliky můžete provádět ve dvou provedeních – na kolenou nebo na špičkách natažených nohou. Začátečníkům doporučujeme začít tou první variantou. Pro rozproudění krve a probuzení organismu po posilujícím spánku to stačí.

2. Kliky bokem na jedné ruce

Lehněte si na pravý bok s nohama u sebe. Opřete se o pravý loket a levou ruku natáhněte do výšky. Nyní zvedejte břicho, boky a kolena nahoru a dolů. Hlava směřuje za levou rukou. Zkuste vydržet patnáct až dvacet vteřin, aniž byste se dotkli země. Dřina? Ale jděte. Jen pomyslete na to, jak vám tento cvik zpevní střed těla a odpomůže od bolesti dolní části zad.

iZdroj fotografie: Pixabay

3. Dřepy s předpažením

Aby se při rozhýbávání svalových skupin dostalo také na zadeček a nohy, dejte si dřepy. Mírně rozkročte nohy. Kdykoli půjdete dolů, předpažte ruce před sebe. Když půjdete nahoru, vracejte paže zase podél těla. Nejenže jmenované svalové skupiny budou zpívat blahem, také rozproudíte krev a budete se cítit plní energie.

4. Poloviční most

Poloviční most potrápí hlavně oblast zad. Nebojte se, nebude to složité. Lehněte si na záda, ideálně na zem na cvičící podložku. Ruce nechte ležet dlaněmi k zemi podél těla, nohy pokrčte. Nyní zvedejte a pokládejte hýždě a spodní část zad. Vždy se na vteřinku položte a pokračujte znovu a znovu. Nemusíte kmitat nijak rychle, začněte pomalu. Ideální bude, když si najdete tempo, které vám vyhovuje.

5. Výpady

Na rozproudění krve, provětrání svalů a zformování břicha, stehen a zadečku jsou ideální výpady. Uděláte je tak, že se nejprve postavíte rovně s nohama u sebe a rukama v bok. Jednou nohou vykročte vpřed, ohněte ji v koleni a jděte za ní do pokleku, dokud holeň druhé nohy nebude rovně se zemí. Vystřídejte nohy a takto pokračujte, co se do vás vejde.

6. Uděláte vránu?

A teď trocha legrace. Vrána je pozice z jógy, která vás potrápí s rovnováhou a zároveň otestuje sílu vašich rukou. Skrčte se na zem tak, abyste stáli na roztažených dlaních a kolenou. Teď zvedejte kolena až k tricepsům a prsty nohou mějte nahoru tak, aby vás držely ve vzduchu jenom ruce. Můžete zkusit zvedat nohy po jedné, jestli vám to půjde lépe. Držte se na rukou a vyvažujte. Nakonec pomalu nohy spusťte zpátky na zem.

7. Tip pro lenochy

Nechce se vám zrovna vůbec, ale absolutně vůbec vstávat? Vyvolává ve vás představa cvičení pocit hrůzy a pocit vynechaného cvičení hromadu výčitek? Nezoufejte. Krev se dá rozproudit i vleže v pohodlí duchen. Tato metoda pochází údajně z Japonska. Jedná se o vibrační stimulaci cév, která dokáže rozproudit krev a přinést pocit osvěžení. Jak na to?

Ležte na zádech. Zvedněte nohy a ruce do výšky před sebe. Nyní pohybujte končetinami co nejrychleji, ale tak, aby se co nejméně houpaly. Prostě je na minutku až tři rozvibrujte. Poté je položte volně do postele. Měli byste cítit, jak vámi proudí energie. Udržte klidový stav dvě až tři minuty. A pokuste se znovu neusnout, ano?

Kterým cvikem začnete zítra ráno den vy?

Zdroj: MedicalNewsToday

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Dámské boty, které budou v roce 2023 nejmódnější
Události247
Události247
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě
VědaŽivě
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem
adbz
adbz
Sušička bude sloužit až o 10 let déle: Čistit by se měly nejen filtry, ale i senzory vlhkosti