Cviky účinnější než sedy-lehy aneb jak na ploché břicho z pohodlí domova

S plochým břichem si většina lidí spojuje namáhavé sedy-lehy. Přitom existují cviky, které jsou účinnější a nezatěžují páteř. Navíc slibují změnu už po týdnu cvičení.

i Zdroj fotografie: Joseph RENGER / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Dosáhnout plochého bříška nemusí být nic těžkého. Sedy-lehy nepatří ke cvikům, které vám zajistí rychlou změnu. Jsou nepohodlné a málo účinné. Profesionální trenér Daniel Bubnis doporučuje kromě cvičení upravit jídelníček. Zaměřit byste se v něm měli na nízkokalorické a nízkotučné potraviny. Cviky, které budete pravidelně vykonávat, by měly efektivně spalovat tuk a budovat svalovinu. Které to jsou? Daniel vybral 5 cviků, které jsou podle něj efektivnější než klasické sedy-lehy.

Nůžky nad zemí

Lehněte si na zem. Pro větší pohodlí si vezměte pod sebe cvičící podložku. Obě ruce spojte na zátylku. Zatáhněte břicho a mírně nadzvedněte horní část těla. Zvedněte nohy mírně nad zem, jednu výš než druhou. Nyní nohama kmitejte, jako kdyby to byly nůžky. Přitom střídejte polohy nohou, aby si obě prostřídaly vyšší a nižší pozici. Provádějte cvičení alespoň 20 vteřin.

Zvedání nohou

Tento cvik opět budete cvičit vleže na zemi. Mírně zvedněte obě nohy nad zem tak, aby byly rovnoběžně s podlahou. Držte je u sebe. K tomu nadzvedněte hlavu a horní část těla. Položte se zpět na zem. Znovu se takto zvedněte, chvilku vydržte a zase se položte. Dejte si deset až patnáct cviků.

Zvedání boků

Nyní si lehněte na bok. Opřete se o předloktí, nohy položte na sebe. Tělo držte rovně v jedné linii. Druhou ruku si položte na bok, na kterém neležíte. Nyní nadzvedněte bok nad zem tak, aby se nedotýkal země. Chvíli v této poloze setrvejte, pak pomalu klesejte na zem. Opakujte patnáctkrát.

Mladá žena ve sportovním oblečení dělající lehy-sedy do stran na modré podložce iZdroj fotografie: Pixabay

Sedy-lehy do stran

Lepší než přímé sedy-lehy jsou ty nakloněné. Jak na to? Lehněte si na zem, pokrčte kolena. Ruce sepněte za hlavou. Místo toho, abyste se přitahovali ke kolenům, zvedejte se vždy do strany. Proveďte třicet sedů-lehů doleva a třicet sedů-lehů doprava.

Držení nohou

Cvik opět provádějte vleže na podlaze. Ruce nechte položené vedle sebe. Natáhněte nohy, držte je u sebe a zvedněte je nad zem. Držte je rovné a nad zemí. Zkuste vydržet alespoň po dobu dvou sekund. Uvolněte se a položte nohy na zem. Opakujte patnáctkrát.

Jaké jsou vaše oblíbené cviky na ploché bříško?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články