Cesta za plochým bříškem nemusí být náročná. Těchto 5 cvičení je pro člověka přirozeným pohybem

Mnoho lidí si myslí, že aby shodili břišní tuk, musí každý den dřít v posilovně a neustále si ubírat z jídelníčku. S problémem vám však snadno pomohou tyto cviky.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pokud neradi cvičíte, ale chcete se zbavit břišního tuku, měli byste nejprve začít u svého jídelníčku a každodenních návyků – sestavte si kvalitní a zdravý stravovací režim, choďte častěji pěšky a snažte se využívat schodiště namísto výtahu. Abyste však získali co nejlepší výsledky, podle Franziska Spritzler se cvičení bohužel nevyhnete. Níže jsme pro váš však připravili velmi jednoduché a zároveň efektivní cviky pro štíhlou postavu a snadnější spalování břišního tuku. 

1) Prkno na zemi

Prkno patří mezi nejúčinnější cvičení, které vám pomůže nejen zhubnout, ale také posílit celé tělo. Lehněte si na břicho, poté se zvedněte a srovnejte se tak, abyste se opírali jen o předloktí a prsty na nohou – hlavu byste měli držet rovnoběžně s podlahou, abyste nezatěžovali krk. Vaše tělo by nyní mělo tvořit přímku od ramen až k patám. Při držení této pozice musíte napnout břišní svaly a udržet pánev v neutrální poloze (ani zvednutou, ani spuštěnou). Takto vydržte co nejdéle a poté se přesuňte na další cvik.  

2) Přitahování loktů ke kolenům 

Dalším skvělým cvikem pro spálení nahromaděného tuku v oblasti břicha je přitahování loktů ke kolenům. Lehněte si na záda, ruce dejte za hlavu s lokty od sebe, pokrčte kolena a chodidla položte na zem. Poté zvedněte nohy tak, aby svíraly s tělem úhel 90 stupňů (Pokud je pro vás obtížné tuto polohu udržet, můžete si pro usnadnění položit chodidla nebo lýtka na židli). Až budete připraveni, začněte zvedat ramena a horní část těla z podlahy a přitahovat kolena k loktům. Dbejte však na to, abyste neodlepovali spodní část zad a hýždě od podlahy.

3) Každodenní chůze

Pokud chcete shodit břišní tuk, měli byste také zvýšit svou každodenní fyzickou aktivitu. Ta vám pomůže kromě shazování kil také získat zdravější tělo. Začít byste měli především u chůze, což je jedno z nejjednodušších cvičení, které můžete zařadit do své rutiny. Stačí si denně zajít na procházku do lesa nebo namísto používání auta na krátké vzdálenosti jít raději pěšky. Stejně tak můžete chodit i po městech namísto využívání hromadné dopravy.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Pravidelný tanec

Kdo by neměl rád tanec? Každý si někdy rád zatančí, a to i když je doma sám. Tato fyzická aktivita je však mnohem více než pouhá zábava – jedná se totiž také o skvělý způsob, jak podpořit zdraví těla. Tato aktivita totiž pomáhá snižovat hladinu stresu a účinně spalovat kalorie a břišní tuk. Pokud chcete získat co nejlepší výsledky, můžete se přihlásit také na hodiny tance a brzy uvidíte razantní změny. 

5) Stoupání po schodech

Velmi důležitým krokem pro snadnější hubnutí je především vyhýbání se lenosti. Začít byste měli zejména s využíváním schodiště namísto výtahů a eskalátorů. Ačkoliv se vám nemusí zdát, že tato malá změna povede k výsledkům, opak je pravdou. Stoupání po schodech opravdu pomáhá spalovat břišní tuk, takže byste měli chodit tak často, jak jen můžete. Stejně tak byste se měli věnovat kardio-cvičením, což jsou činnosti, které nutí pracovat váš srdečně-plicní systém rychleji, a tak jej posilovat. Nezapomínejte však také na cviky, které posilují břišní jádro. 

Jaký způsob hubnutí se nejlépe osvědčil vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Jak na opary u těhotných a dětí?
Události247
Události247
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě
VědaŽivě
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz
adbz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná