Tři domácí cvičení k posílení páteře, ledvin a omlazení celého těla

Někomu se prostě do cvičení bytostně nechce, i když ví, jak moc je to pro tělo zdravé. Tyto 3 cviky ale zvládne opravdu každý a jejich účinky jsou ohromující.

Pohled na ženské ruce zvednuté nad hlavou i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pravidelné cvičení se odráží nejen na celotělovém zdraví, ale také na dobré psychické kondici. Vyzkoušejte si tři cviky, které vám pomohou posílit dolní část zad a oblast ledvin. Pomohou vám zlepšit správné držení těla a budete se díky nim cítit vitálněji.

Tři cviky – co je na nich skvělého

Podle starého čínského cvičení qigong je zdravá páteř alfou a omegou zdraví celého těla. Věří, že správné držení těla a zdravé vnitřní orgány pomáhají pro lepší zrak. Hlavně ledviny považují za orgán, který zodpovídá za vaše zdraví a dlouhověkost. Pro zachování zdraví tedy stačí cvičit tyto tři cviky každý den. Budete se cítit méně unavení a zlepšíte činnost celého těla.

1. Cvik na ledviny a dolní část zad

Postavte se rovně, nohy nechte u sebe tak, aby chodidla byla přitlačená kotníky k sobě a prsty nohou směřovaly dopředu. Natáhněte trup dopředu, aniž byste se ohnuli v kolenou. Podívejte se nahoru, nakloňte se dopředu a jděte dolů. Snažte se dosáhnout rukama na podlahu, stále bez ohýbání v kolenou. Kromě zkrácených vazů za koleny byste měli cítit také napětí ve svalech v dolní části zad. Nyní se vraťte do výchozí polohy a opakujte tento cvik šestkrát.

2. Cvik pro narovnání zad

Postavte se rovně a zakloňte hlavu. V této pozici vydržte patnáct sekund. Tento cvik provádějte ideálně několikrát denně. Zajistí vám správné držení těla a zlepší proudění energie celým tělem. Hlavní trik je v tom, že při přímém držení těla se vaše plíce lépe roztáhnou. To znamená, že nasají více vzduchu, zlepší se krevní oběh a vám bude mnohem lépe.

Pohled na ženské nohy a ruce otočené dlaněmi k nám iZdroj fotografie: Freepik
Dosáhnete si na palce nohou, aniž byste se ohnuli v kolenou?

3. Cvik pro natažení páteře

Tento cvik je naprosto jednoduchý. Postavte se rovně, chodidla nechte od sebe cca třicet centimetrů, prsty rukou překřižte na břiše. Nyní se pomalu zhluboka nedechněte, sepnuté ruce zvedněte nad hlavu tak, aby dlaně směřovaly vzhůru. Zvedněte se až na prsty u nohou. Při nádechu natáhněte ruce co nejvýš to jde a bez dýchání vydržte v této poloze několik sekund. Při výdechu spusťte ruce do stran. Opakujte šestkrát.

Tento naprosto obyčejný cvik usnadňuje dýchání, roztahuje plíce, pomáhá zlepšit činnost všech orgánů, zmírňuje únavu a pustí k vám příval energie, o které jste ani netušili, že ji máte. Pomáhá i pro oči, uši a pokožku obličeje. Také vyrovná záda a zlepší přirozené držení těla. Pokud pociťujete napětí v páteři, můžete se ho zbavit pomocí jednoduchých cviků.

Jak často cvičíte vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články