Sbohem usazenému tuku na zádech a v podpaží: 4 cviky nenáročné cviky

Blíží se léto a s ním odkládání svršků. Nestyďte se ukázat své tělo. Usazeného tuku na zádech a v podpaží se stihnete zbavit a dodat si sebevědomí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Usazený tuk na zádech a v podpaží může být viditelný hlavně ve spodním prádle. Na vině ovšem může být nevhodná velikost oblečení nebo příliš upnutá podprsenka. Pokud toto není váš případ a přesto vidíte usazený tuk v těchto partiích, vyzkoušejte cvičení, které, společně s úpravou jídelníčku, pomůže váš problém vyřešit. Osobní trenér Daniel Bubnis doporučuje si pro tato cvičení pořídit malé ruční činky, elastické pásy nebo natahovací gumu. Pro začátek vám postačí ručník.

Čtyři cviky pro zpevnění svalů zad

Tyto cviky byste měli provádět pravidelně po tři týdny, abyste mohli vidět rozdíl.

1. Plavání ve stoje

Postavte se rovně a předpažte. Nyní dělejte rukama pohyby, jako kdybyste plavali prsa. Rozpažte ruce, ohněte v loktech, přitáhněte k tělu a znovu předpažte. Jakmile si nacvičíte tento pohyb, můžete přidat do rukou menší činky, aby mělo cvičení silnější účinek. Dejte si 3 série cviku po šesti opakováních.

2. Roztahování rukou s gumou

Postavte se s elastickým pásem nebo gumou v rukou tak, aby vzdálenost mezi rukama byla přibližně 30 až 40 cm. Předpažte a nyní rozpažujte rukama a natahujte gumu. Jakmile si tento cvik osaháte, můžete ho ztížit tak, že chytíte gumu v menší vzdálenosti rukou. Dejte si 3 série po 10 opakováních.

3. Loketní posilování

Postavte se rovně a ruce rozpažte na obě strany v úrovni ramen. Ohněte je v loktech tak, aby se vytvořil devadesáti stupňový úhel. Dlaně nasměrujte dopředu. Nyní táhněte rukama dopředu, aby se lokty přiblížily k sobě co nejblíže. Roztáhněte zpět do výchozí polohy. Takto zopakujte desetkrát. Chvilku si odpočiňte a zopakujte si celou sérii ještě třikrát.

Žena v modrém cvičebním oděvu s fialovou gumou mezi rukama, provádějící cvik k posílení zad a podpaží iZdroj fotografie: Freepik

4. Cvik s ručníkem

Stůjte rovně. Chyťte ručník tak, jako jste před chvílí drželi gumu. Tentokrát si ponechte mezeru mezi rukama 40 až 50 cm. Nyní zvedejte ruce nad hlavu a potom znovu dolů ke stehnům. Tento cvik opakujte ve třech sadách po deseti cvicích.

Úprava jídelníčku

Abyste dokázali shodit nadbytečný tuk na zádech a v podpaží, musíte vytvořit kalorický deficit. Nesmí být nijak dramatický, aby neměl velký vliv na vaši váhu. Nejjednodušší je omezit potraviny s nízkou nutriční hodnotou a vysokým obsahem kalorií. Začněte vyloučením slazených nápojů, zpracovaných potravin a potravin s velkým množstvím umělých konzervačních látek. Nezapomeňte na hodně vlákniny a pohyb. Obyčejná chůze umí s tělem udělat zázraky.

S jakými problémovými partiemi se potýkáte vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům