Lidový pomocník na hubnutí: Jedna sklenka na lačno a kila jdou dolů sama

K hubnutí vede trnitá cesta skrz úpravu stravy, pohyb a spánek. Proč si ale nepomoci a nevzít to zkratkou? S tímto nápojem budou kila mizet mnohem snadněji.

Nohy stojící na váze a rozbalený krejčovský metr i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Tajemství úspěšného hubnutí se neskrývá v žádných hladových dietách ani upocených hodinách v posilovně. Skutečnost je mnohem prostší. Záleží na tom, kolik a čeho jíte. Hlavně sladkosti jsou velmi zrádné. Chutě na ně obcházejí, vtírají se do myšlenek a vzbuzují neodolatelné touhy, že i psychicky silní jedinci podlehnou. Podlehnou jednou, dvakrát, třikrát… a ejhle, k závislosti na sladkém zbývá jen malý krůček. Existuje ale způsob, jak si pomoci. Od touhy, závislosti i nadbytečných kil.

Cukry vyvolávají závislost

Odborníci na výživu už delší dobu upozorňují veřejnost, že cukry (a všechny potraviny s ním) v těle vyvolávají reakce velmi podobné závislostem. Proto je tak těžké odolat čokoládě nebo vykročit z bludného kruhu pojídání sladkostí. Ano, je obtížné obejít se bez sladkostí, ale není to nemožné.

Směs proti bažení po sladkém

Tato směs vám pomůže zbavit se chuti na sladké a sníží hodnotu krevního cukru v krvi. Jakmile se vymaníte touze jíst sladké, všimnete si, že údaje na váze se týden od týdne snižují. Ale pozor. Někdy může tělo touhou po sladkém říkat, že mu chybí minerály. Naše redakce o tom informovala v dřívějším článku. Nyní se už ale pojďte podívat, jak na slibovanou směs.

Co budete potřebovat pro přípravu směsi?

  • 1 lžíci jablečného octa v bio kvalitě (maximální dávka jsou dvě)
  • 250 ml vody

Postup přípravy receptu je velmi jednoduchý, prostě smíchejte ocet a vodu a ráno nalačno směs vypijte. Takto postupujte každý den.

Jablečný ocet ve sklenicích na dřevěném stole iZdroj fotografie: Freepik
Nahraďte jablečným octem běžné sladké sirupy a brzy uvidíte rozdíl.

Vliv jablečného octa na zdraví

Podle webu Healthline je vědecky ověřeno, že jablečný ocet pomáhá hubnout. Je to dáno hlavně tím, že dodává pocit plnosti. To vás nenutí ládovat se kaloriemi a zbavování se nadbytečných kil jde snadněji. Navíc jablečný ocet obsahuje pouhé tři kalorie a žádný cukr, jak zdůrazňuje WebMD. Je vhodný jako domácí lék na mnoho neduhů od bradavic po trávicí potíže. O dalších zdravotních přínosech jablečného octa jsme psali na JakZdravě již dříve.

I jablečný ocet pomůže: Vyléčí plísně, pomůže i na bradavice

To pravé pro pitný režim

Jablečný ocet je složený převážně z vody a smíchaný s vodou se dobře pije. Je to skvělý a zdravý způsob, jak se vyhnout dehydrataci nejen v letních dnech, ale i v případě, že vás skolí nějaká nemoc. Jablečný ocet účinkuje proti bakteriím, takže tím zabijete rovnou dvě mouchy jednou ranou.

Jaké jsou vaše zkušenosti s jablečným octem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články