Rozlučte se s dvojitou bradou: S tímto trikem zmizí všechen tuk z tváří už za 24 hodin

Dvojitá brada může být pro někoho vada na kráse. Hodně záleží také na velikosti. Pokud se vám ta vaše nelíbí, existují doporučení, která vám ji pomohou o něco zmenšit.

Žena ukazující svůj obličej i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Trápí vás dvojitá brada? Jistě se to může někomu zdát jako vada na kráse, která se objeví, když člověk začne přibírat na váze. Může se ale jednat i o volnou kůži, která se objevuje v důsledku stárnutí. Někdy může být na vině genetika. Pokud váš podbradek souvisí právě s nadváhou, zkuste dodržovat několik tipů, aby se váš problém minimalizoval.

Ukládání tuku bývá zrádné

Tuk se kromě břicha ukládá také v oblasti obličeje. Nejčastěji jsou to brada, tváře a krk. Druhá brada je tedy vrstva tuku, jak píše také web Healthline. A stejně jako je obtížné zbavit se nadbytečných kil na břiše, s podbradkem to není o nic jednodušší. Ale není to nemožné.

Tipy pro zbavení se druhé brady

Pijte hodně vody

Pitný režim je důležitý, a to hlavně v případě, že vás trápí dvojitá brada. Dostatek vody tělo potřebuje, aby se snížil nadbytečný otok a nedocházelo k zadržování vody. Ta se zadržuje nejen pod krkem, ale i na tvářích, jak dodává WebMD. Vhodná tekutina je například voda s citronem, protože sama o sobě podporuje hubnutí, jak psala naše redakce dříve.

Pozor na to, co jíte

Vyhýbejte se velké konzumaci soli a cukru. Nejde jen o přímé solení či slazení. Nezapomínejte na sůl a cukry ukryté v potravinách. Zaměřte se na ovoce a zeleninu. Dbejte na to, abyste přijímali dostatek vápníku, který pomáhá zrychlovat metabolismus a rychleji spalovat tuky. Takových potravin najdete dokonce více.

Blonďatá žena držící sklenici s vodou iZdroj fotografie: Freepik
Pitný režim je pro zbavení se dvojité brady důležitý.

Dostatečně spěte

Každý den se snažte spát alespoň doporučených 8 hodin. Spěte v noci, pokud to jde, protože noční spánek pomáhá k lepšímu fungování metabolismu. Osvojte si zdravé spánkové návyky, před spaním nejezte těžká a tučná jídla. Další spánkové návyky najdete na JakZdravě v samostatném článku.

Dvojitá brada a povolená kůže v obličeji – jak se toho jednoduše zbavit bez nutnosti plastické operace

Cvičte a hýbejte se

Nic se neobejde bez práce. Dvojitá brada, pokud není dána geneticky, souvisí s vaší tělesnou hmotností. Proto by mělo být vaším cílem zredukovat nadváhu. Toho docílíte nejen úpravou stravy, pitného a spánkového režimu, ale především fyzickou aktivitou. Alespoň třikrát týdně se hýbejte, cvičte, choďte na procházky nebo vyvíjejte jinou fyzickou aktivitu.

Jaké vady na kráse trápí vás?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články